15 yaşında alında kırışıklık normal mi?

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu başlığı yazdığımda bir sürü boy konusu gördüm biraz trajikomik. :D Ben 15 yaşımı dolduralı 2 ay oluyor. Bu olay aslında 15 yaşında veya daha önce yaşanmadı. Alnımda ortalama 3-5 yerinde kırışıklık var 1 tanesi çok büyük. Banyo'dan çıkınca kuruluk ve soyulma sorunundan bahsetmiyorum bile. Ama bu kırışıklık olayı 4 yıldır falan var. Ve artık rahatsız etmeye yavaş yavaş başlıyor. Birkaç konuya baktım değişik yerlerde. İnsanlar genellikle 18 yaşında veya 20 yaşında diye konu açmış. Ben ise 15 yaşımı daha yeni doldurdum 16'dan gün alıyorum. Doktora gitmeli miyim? Artık görmezden gelmek pek kolay değil. :D.

Çak saçma bir sorun.
Sen bu yazıyı yazarken bizim seni anlayacağımızı düşündün mü merak ediyorum. 🤔
Rahatsızsan doktora git demekten başka bir şey yapamayız.

Eğer seni rahatsız ediyorsa doktora gitmeni öneririm umarım düzelir.
Teşekkür ederim. :D
Kırışıklık derken ? Örnek fotoğraf koyabilir misiniz ?
Örnek bir fotoğraf koyabilir miyim bilmiyorum. Ama alnınızın üzerinde yatay 1 tane uzun 2-3 tane kısa çizgi düşünebilirsiniz. Ama sadece çizgi olarak deri üst üste binmiyor ama daha 15 yaşındayım. Ve belli olacak dereceye geldi.
Çak saçma bir sorun.
Sen bu yazıyı yazarken bizim seni anlayacağımızı düşündün mü merak ediyorum. 🤔
Rahatsızsan doktora git demekten başka bir şey yapamayız.
Saçma değil aslında daha 15 yaşındayım ve bu bir sağlık sorunu bence neden saçma olsun. Yukarıyı okuyabilirsin biraz anlatabildiysem ne mutlu bana. :D Galiba doktora gideceğim. Ama sürekli büyüyünce geçer gibi saçma cümleler duymaktan bıktım.
Kiloluysanız normal olabilir. Doktora gitmenizde fayda var. Ancak bu zamanda gitmeli misiniz bilemem.
Kilolu değilim aksine kas yapıyorum. Bu zaman'da gitmek mantıklı değil haklısınız. Umarım aşılar etkili olur ve her şey normale döner. :D
Maske yap ve yüz sabunu kullan. Dove vb. markaların kremlerine, sabunlarına göz atabilirsin.

Cildiyeye gitmek de 2. seçeneğin.
Maske pek yapmıyorum. Ama Farmasi'nin yüz için olan çayağacı özlü ürünlerini kullanıyorum.
Sorununu pek anlayamadım.
Yukarıda biraz olsun anlattım. :D

Bu başlığı yazdığımda bir sürü boy konusu gördüm biraz trajikomik. :D Ben 15 yaşımı dolduralı 2 ay oluyor. Bu olay aslında 15 yaşında veya daha önce yaşanmadı. Alnımda ortalama 3-5 yerinde kırışıklık var 1 tanesi çok büyük. Banyo'dan çıkınca kuruluk ve soyulma sorunundan bahsetmiyorum bile. Ama bu kırışıklık olayı 4 yıldır falan var. Ve artık rahatsız etmeye yavaş yavaş başlıyor. Birkaç konuya baktım değişik yerlerde. İnsanlar genellikle 18 yaşında veya 20 yaşında diye konu açmış. Ben ise 15 yaşımı daha yeni doldurdum 16'dan gün alıyorum. Doktora gitmeli miyim? Artık görmezden gelmek pek kolay değil. :D.

Geçti mi?

Geri
Yukarı