15 yaşında boy ne kadar uzar?

16 Yaşındayım boyum 1.65 böyle konular görünce üzülüyorum şakasız.
Bunun bir standardı yok. Evet hep birlikte tekrarlıyoruz, boy uzamasının belli bir standardı yok. Yediğin, içtiğin, etkinliklerin, kalıtsal etkenler gibi pek çok farklı değişkenin ortak hareketi ile bir boya gelirsin. Tüm bunların hangisi, ne kadar tesirlidir? Meçhul.
Küçüklüğümden beri her gece yatmadan önce süt içerim ve spor yaparım, boy uzamasıyla ilgili her şeyi yıllarca yaptım fakat değişen bir şey olmadı. Tamamen genetik değildir ama uzamanın %85'i genetiktir.

16 Yaşındayım boyum 1.65 böyle konular görünce üzülüyorum şakasız.

Küçüklüğümden beri her gece yatmadan önce süt içerim ve spor yaparım, boy uzamasıyla ilgili her şeyi yıllarca yaptım fakat değişen bir şey olmadı. Tamamen genetik değildir ama uzamanın %85'i genetiktir.

Uykuyu hangi saatler arasında uyuduğunuz, ne kadar güneş ışığı aldığınız bile önemli.

Arkadaşlar öncelikle merhaba 1 hafta önce tam olarak 15 yaşıma girdim ve şu an boyum 168 kilom ise 75 hafif sakalım çıkmaya başladı ayakkabı numaram 42 babamın boyu 173 annemin boyu 154 ablamın boyu ise 163 sizce boyum uzar mı?
Hocam lütfen tam olarak bir sene sonra bu ay, boyunuzu tekrar yazın. Eminim boyunuz 1.71 1.73 arası olacaktır. Boy atağı vs. geçirmezseniz tabi ki.

Arkadaşlar öncelikle merhaba 1 hafta önce tam olarak 15 yaşıma girdim ve şu an boyum 168 kilom ise 75 hafif sakalım çıkmaya başladı ayakkabı numaram 42 babamın boyu 173 annemin boyu 154 ablamın boyu ise 163 sizce boyum uzar mı?
Yazmadığın bir kimlik numaran kalmış :D

Erkeklerde 20 yaşına kadar boy uzar, dert etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı