15 yaşında CBR125R alınır mı?

ExE.1

Hectopat
Arkadaşlar 15 yaşındayım ve Temmuz'da 16. yaşıma girince A1 ehliyet almayı planlıyorum. Ondan sonra da Honda'nın supersport motoru olan CBR125R ile motor sürmeye başlamak istiyorum. Çoğu kişi başlangıç motoru değil diyor fakat bazıları da başlangıç için ideal diyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlanır çok rahat ben CBR250 ile başladım.

Arkadaşlar 15 yaşındayım ve Temmuz'da 16. yaşıma girince A1 ehliyet almayı planlıyorum. Ondan sonra da Honda'nın supersport motoru olan CBR125R ile motor sürmeye başlamak istiyorum. Çoğu kişi başlangıç motoru değil diyor fakat bazıları da başlangıç için ideal diyor. Ne yapmalıyım?
Bende temuzda 16 ya girecem. CBR125 Önermem paran boşa gider, Ha cg almışsın ha cbr ikisi aynı ama sen bilirsin Cbr nin görüntüsü değişik sadece.

Başlangıç için idealdir evet, ancak bence biraz büyük bir motor. CB 125R veya paran varsa KTM 125 Duke öneririm. Mümkün olduğunca büyük olmayan bir motorla başla. TNT 125 kadar küçük olmasın da, bisiklet kadar motor 😂. Şahsen ben scooter'cıyım, ama sen direk CBR ile konuya girdiğin için seni scooter'a ikna edebileceğimi sanmıyorum. Haftaya cumartesi pratik sınavım var, geçersem ehliyeti alacağım. Eğer istersen bu zamana kadar, 3 aylık bir sürede, yaşadıklarımı anlatabilirim. En azından alacağın eğitim hakkında bir fikrin olur. Her sürücü kursu birbirinden çok farklı eğitimler verse de, hepsi aynı yolda ilerlemek zorunda.

Başlangıç için idealdir evet, ancak bence biraz büyük bir motor. CB125R veya paran varsa KTM 125 Duke öneririm. Mümkün olduğunca büyük olmayan bir motorla başla. TNT 125 kadar küçük olmasın da, bisiklet kadar motor 😂. Şahsen ben Scooter'cıyım, ama sen direk CBR ile konuya girdiğin için seni Scooter'a ikna edebileceğimi sanmıyorum. Haftaya cumartesi pratik sınavım var, geçersem ehliyeti alacağım. Eğer istersen bu zamana kadar, 3 aylık bir sürede, yaşadıklarımı anlatabilirim. En azından alacağın eğitim hakkında bir fikrin olur. Her sürücü kursu birbirinden çok farklı eğitimler verse de, hepsi aynı yolda ilerlemek zorunda.

Ehliyeti alabildin mi?

CBR125R başlangıç motoru için önermem vitesli olduğu için onun yerine Honda Dio ile başlaman en güzel seçenek yavaş yavaş model yükseltirsin.

Geri
Yukarı