15 Yaşında Disiplinlik Olay

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında birazda çekiniyorum.Ama polise gideceğim yarın, kararlıyım.

Isabetli bir karar, yerinde bir karar. Hakkında hayırlısı olsun :) haber ver bize buradan gelişmeleri ;) (Gerçi çoğu arkadaş polisin yapacağı şey en fazla ev hapsi demiş ki bu yüksek ihtimalle olur. O Beyinsizin yaşı 18 olmadığı için.)

Ya bırak bu hukuk işlerini at dayağı bırak gitsin bak arkanda adamda var neyden çekiniyosun :D Şaka bir yana dikkat et arkadaşları sana bulaşmaya devam edebilir.

Dostum savcılığın hiçbir şey yapamayacağının garantisini sana buradan verebilirim. Bu çocuğu öyle bir döveceksin ki, intikam almayı düşündüğünde yediği dayağı hatırlayacak ve vazgeçecek. Ev hapsi bence çok uzak bir ihtimal. Klişe olacak ama gerçek; tecavüzcüler, katiller bile ellerini kollarını sallayarak geziyor. Yani ev hapsi imkansız bile diyebiliriz :)
Tekrar diyorum vurmayın diye yalvarana kadar dayak yemesi lazım ki intikam almayı düşündüğünde yediği dayak aklına gelsin. İyi şanslar.

Üstünde durup savcılığa şikayet et, en azından sicilende gözükecek ve ilerde bir suç daha işlerse ciddiye alınacak.

Şiddete karşıyım ancak ben olsam bir güzel döver ibretlik hale getirirdim. Taştan olmadığını cam gibi kırılabildiğini gösterince biraz uysallaşırdı.

Selamlar değerli abilerim, ablalarım kardeşlerim. Okul Disiplinleri hakkında bilgisi olan veya olmayıp tahmin edebilecekler soruma cevap verirsem minnettar kalırım.
Ben 15 Yaşında Bağcılarda ikamet eden bir Anadolu Lisesi öğrencisiyim.
Sorum;
Ortaokuldan bir arkadaşım beni sevmiyor ben de onu sevmem ve benle aynı okula düştü. Bu benim annemin ve benim numaramı biliyor. Arkadaşlarıyla toplanıp benim annemin numarasını sözlü bir şekilde taciz ediyor ve tehdit mesajları savuruyor. Yok seni okul çıkışı 20 kişi döveceğim falan gibi bir daha eğitim hayatın olmayacak bitkisel hayata gideceksin gibi. Sonra benim numaramı 15 kere arayıp tehditler ediyor. Eski arkadaşlarımın yanında beni, babamı, annemi küçük düşürüyor, yok babamla konuşmuş babam telefonda ağlamış annemle konuşmuş annem gözleri dolmuş gibi yalanlar söylüyor sonra yalan yanlış babamı okulda çağırıyorlarmış gibi yalanlar söylüyor.
Bunun hakkında bugün okul idaresine gittim ve savunmamı verdim şikayetçi oldum sizce cezası ne olur bu şahısın?

Aralarından biriyle anladığı dilden konuş (dövüş) ama bunu herhangi bir kamu kuruluşunda değil sokakta, parkta yap daha sonra senden çekinmeye başlayacaklardır. Kimseden güçsüz olduğunu gösterme.

Başka bir yöntem ise ailene haber verip gerekeni yapmalarını istemen olacak, zaten ailen gerekli yetkililerle görüşür böylelikle bu sorunun önüne geçilir.

Hiçbir şey veye hiçbir kimse senin temel hakkın olan eğitimini elinden alamaz. Bu hayatta ayakların üzerinde durmak istiyorsan güçsüz olmayacak, kimseden çekinmeyeceksin! 15'inde de 45'inde de.

Çok hümanist davranmış buradakiler. 15 yaşındaki bir birey bir şeyleri anlayacak olgunluğa erişmiştir. Ben olsam ilk tehdit eder, olmazsa kağıt toplayanlardan birine haftaiçi buradan şöyle şöyle biri geçecek diyip önce 30 sonra 30 vermek üzere anlaşırdım. Bırak çocuk hayattan silinsin. Bu konularda çok sinirliyim.

Not: Arkadaş çevresinin fazla olduğunu ve birebir dövsen bile toplanacağını düşünerek diyorum bunu.
Dostum savcılığın hiçbir şey yapamayacağının garantisini sana buradan verebilirim. Bu çocuğu öyle bir döveceksin ki, intikam almayı düşündüğünde yediği dayağı hatırlayacak ve vazgeçecek. Ev hapsi bence çok uzak bir ihtimal. Klişe olacak ama gerçek; tecavüzcüler, katiller bile ellerini kollarını sallayarak geziyor. Yani ev hapsi imkansız bile diyebiliriz :)
Tekrar diyorum vurmayın diye yalvarana kadar dayak yemesi lazım ki intikam almayı düşündüğünde yediği dayak aklına gelsin. İyi şanslar.
O yaşlarda hiç öyle bir şeyle karşılaşmadım ama haklısın. Dövmekten fazlası olmalı, örneğin dövdükten sonra yüzünü sürteceksin ki yere travma geçirsin, bileğinden kıracaksın ki sınavdan tut gelecekte el ele tutuşurken sevgilisi bile irkilsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı