15 yaşında kendimizi ne yaparak geliştirebiliriz?

• Önce ideallerin olsun.
  • Uyuma düzenine dikkat et.
  • Sağlığına dikkat et, sporunu yap. Sağlıklı beslen.
  • Kitap oku.
  • Diksiyonunu ve kelime daracığını geliştir.
  • Yabancı dil öğren.
  • Hobilerin olsun.
  • İlgi alanların üzerine ilerle.
  • Derslerine de önem ver.
Herkesin yapması gereken şeyler ama baya irade gerektiriyor günü verimli geçirmek. Önce gününü planla benim önerim. Nasıl hoşlanıyorsan öyle planla.
Dediklerinizin bir çoğunu yapıyorum ama yatırım yapmayi düşünüyorum bazen orada eksik kalıyorum herhalde şuan birikim yapmalıyım.

Arkadaşlar yazılım nasıl öğrenicez ve bu ne işimize yarayacak merak ettim de.
İlgi alanınıza giriyorsa eğer gidin Google'a örneğin web sitesi için hangi programlama dilleri kullanabilirim diye yazın sonra o dilin videolarını izleyin Visual Studio dan öğrendiklerinizi uygulaya uygulaya gelişmeye başlarsınız
Seninle yaşıt olmamla beraber 3D tasarım üzerinden hazır oyunlarda grafik, harita, skin tasarımlarının satışını yapıyorum. Bir şeyi yapmak istersen motivasyonunu sağlam tut ve sıkı çalış/üzerinde denemeler yap başaramasan bile bir gün başaracağını düşünerek çalış derim, aile desteğide şart
Ben C++ üzerinde çalışıyorum ama ne gibi bir şey yaparım bilmiyorum takdir teşekkür hesaplama ve küçük bir software beginner guide (yazılıma yeni başlayan kişiye tavsiye uygulamasi) yazmıştım konsol üzerinde, nesne tabanlı programlamayı da biliyorum biraz ama asıl projeleri ne ile yaparım bilmiyorum
C++ üzerinde bir uğraşıyorum ama yazılım üzerinden para kazanmak istiyorum c++ i orta düzeyde biliyorum oop (nesne tabanlı programlama) fakat ne yaparım güzel bir şey nasıl gelistiririm bilmiyorum .

Son düzenleme:
İlgi alanınıza giriyorsa eğer gidin Google'a örneğin web sitesi için hangi programlama dilleri kullanabilirim diye yazın sonra o dilin videolarını izleyin Visual Studio dan öğrendiklerinizi uygulaya uygulaya gelişmeye başlarsınız

Ben C++ üzerinde çalışıyorum ama ne gibi bir şey yaparım bilmiyorum takdir teşekkür hesaplama ve küçük bir software beginner guide (yazılıma yeni başlayan kişiye tavsiye uygulamasi) yazmıştım konsol üzerinde, nesne tabanlı programlamayı da biliyorum biraz ama asıl projeleri ne ile yaparım bilmiyorum
Benim görüşümce sabah beş ve altı gibi uyanmak direk olarak güne zihinde başlamanı sağlıyor. Bazen acı verse bile kendini başkalarıyla karşılaştır ve hayallerini büyük tut. Büyük tuttuğun hayallere kafanı takıp gerçekleştirmek isteyeceksin ve psikolojik olarak kafayı buna takıp ona yoğunlaşacaksın. Misal Yıllar önce kendi evime çıkmayı düşünüyordum. Şu an E-Spor takım arkadaşlarımla(Ekstra olarak aynı okulda okuyoruz) Birlikte aynı Game House'da kalıyoruz ve dibine kadar hayatımızı yaşıyoruz. Yaşını umursamayıp gerekirse en sevdiğini bile bırakıp işe girişeceksin. Yabancı kaynaklardan araştırma yap ve ingilizce öğrenerek araştırmanı oradan yap. İlk öğrenme aşamamds günlük 6-8 saat arası zaman ayırdım 3D modelleme üzerine ve şu an çoğu oyunda kişiye özel tasarım yapıp cüzzi miktarlar kazanıyorum. Gerekirse döviz tipinden para vererek yabancı eğitim alabilirsin.

Benim görüşümce sabah beş ve altı gibi uyanmak direk olarak güne zihinde başlamanı sağlıyor. Bazen acı verse bile kendini başkalarıyla karşılaştır ve hayallerini büyük tut. Büyük tuttuğun hayallere kafanı takıp gerçekleştirmek isteyeceksin ve psikolojik olarak kafayı buna takıp ona yoğunlaşacaksın. Misal Yıllar önce kendi evime çıkmayı düşünüyordum. Şu an E-Spor takım arkadaşlarımla(Ekstra olarak aynı okulda okuyoruz) Birlikte aynı Game House'da kalıyoruz ve dibine kadar hayatımızı yaşıyoruz. Yaşını umursamayıp gerekirse en sevdiğini bile bırakıp işe girişeceksin. Yabancı kaynaklardan araştırma yap ve ingilizce öğrenerek araştırmanı oradan yap. İlk öğrenme aşamamds günlük 6-8 saat arası zaman ayırdım 3D modelleme üzerine ve şu an çoğu oyunda kişiye özel tasarım yapıp cüzzi miktarlar kazanıyorum. Gerekirse döviz tipinden para vererek yabancı eğitim alabilirsin

Benim görüşümce sabah beş ve altı gibi uyanmak direk olarak güne zihinde başlamanı sağlıyor. Bazen acı verse bile kendini başkalarıyla karşılaştır ve hayallerini büyük tut. Büyük tuttuğun hayallere kafanı takıp gerçekleştirmek isteyeceksin ve psikolojik olarak kafayı buna takıp ona yoğunlaşacaksın. Misal Yıllar önce kendi evime çıkmayı düşünüyordum. Şu an E-Spor takım arkadaşlarımla(Ekstra olarak aynı okulda okuyoruz) Birlikte aynı Game House'da kalıyoruz ve dibine kadar hayatımızı yaşıyoruz. Yaşını umursamayıp gerekirse en sevdiğini bile bırakıp işe girişeceksin. Yabancı kaynaklardan araştırma yap ve ingilizce öğrenerek araştırmanı oradan yap. İlk öğrenme aşamamds günlük 6-8 saat arası zaman ayırdım 3D modelleme üzerine ve şu an çoğu oyunda kişiye özel tasarım yapıp cüzzi miktarlar kazanıyorum. Gerekirse döviz tipinden para vererek yabancı eğitim alabilirsin.
Anlıyorum dediğiniz gibi sabahları erken kalkabilirim yaptığım işler bana motivasyon sağlıyor ama kardeşimle aynı odada kalıyorum ve uyanınca onun uyanmasına sebep olduğum için ailemle tartışabiliyorum ama onun dışında kalan süre zarfında çalışabiliyorum. Modellerinizin ilanını nereye veriyorsunuz belki bende ileride bir şeyler yaparsam işime yarayabilir.

23 yaşındayım senin yaşında olmak isterdim arkadaşlar söylemiş olabilir ama bende ekleme yapayım
Kendini kesinlikle bir spor dalında eğit,
Su iç düzenli gelişimin için çok önemli tam yaşındasın,
Erken uyu ve erken kalk bu da gelişim için,
Hiçbir işini erteleme,
Dişlerini düzenli fırçala,
Odan var ise odanı düzenli ve temiz tut,
Bazı şeyleri yardım almadan kendin yapmayı dene örneğin kendi ütünü yapmak,
ingilizce kesinlikle öğren.
Eklenebilecek birçok şey var umarım kendini geliştirmiş olursun :)

Derslerine calis, Turkiye'nin en iyi okuluna git. C++ ogrenmenin 15 yasinda sana bir getirisi yok, eger hali hazirda zaten Turkiye'nin en iyi okuluna gidebilecek durumda degilsen.

Yeni konular

Geri
Yukarı