15 yaşında mastürbasyon nasıl bırakılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet, uzunca anlatmışsınız. Fakat eğer arkadaş islâma inanmıyorsa yazdıklarınızın hepsi çöp oluyor.
Demek istediğim cevap orada nefsimizin kölesi olmamalıyız. Ben bunu dinime yönelerekten anlattım. Bu hayatta da kaybedeceğiniz şeyler de olacak ileride cinsel sorunlar veya bir gün bir dersiniz var ve bu istek yüzünden yapamıyorsunuz veya istemsizce bir gün yapmadınız ve sürekli kafanızda bu düşüncelerle dolaşıp dalgın olmanız da olası oraya zaten bu dünyadaki eksilerinizi de düşünün. Sadece nefsiniz sizin yöneticiniz olmasın diye not düştüm. İyi sosyaller.

Odada dururken kapıtı kilitleyin. Bol bol dışarı çıkın ve fazla malum işleri düşünmemeye çalışın.

@Ganseblumchen

Neden yapmak istemiyorsun? Ayda 20'ye kadar olan mastürbasyonlar sağlık açısından faydalıdır. Kötü bir şey değil yani yapın gitsin.

Bir de beyine zararlı olduğunu düşünüyorum eskiden böyle rahattım bağırırdım çağırırdım şimdi çok ciddiyim ve kelimeleri bazen unutuyorum.

Arkadaşlar merhaba, yaklaşık bir 20 gündür mastürbasyon yapmıyordum ama bugün maalesef yaptım. Nne güzel bırakmıştım, gene bugün oldu. Bırakmak için ne yapmalıyım fikir verebilir misiniz?

Bence her gün yapılmadığı süreçte haftada 1 veya 2 haftada bir yapılması gerek çünkü öbür türlü testislerinizde ağrı meydana gelebilir çok fazla döl birikirse.

Canım sıkıldığında ara sıra foruma giriyorum. Belki birilerine bazı konularda yardım ederim diye. Sonra ne göreyim. Zınk. Herifin biri burada mastürbasyonu nasıl bırakabilirim diye konu açmış. Bu tür konulara izin verilmesini hiç doğru bulmuyorum. Her geçen gün Technopat'tan soğuyorum.

Doktor önerisi ile ilaç kullanacağımdan dolayı ben 13 aydır mastürbasyon yapmıyorum. No fap yaparak uyum sağladım kendime no fap yapmayı dene işe yarar.

@Ganseblumchen

Bir de beyine zararlı olduğunu düşünüyorum eskiden böyle rahattım bağırırdım çağırırdım şimdi çok ciddiyim ve kelimeleri bazen unutuyorum.
Mastürbasyon yapmanıza mı bağlıyorsunuz bunu gerçekten? Gidin kan testi yaptırın ve B12 seviyenizi ölçtürün. Veya Psikiyatri servisine gidin. Unutkanlığınızın sebebi mastürbasyon değil.

Bence her gün yapılmadığı süreçte haftada 1 veya 2 haftada bir yapılması gerek çünkü öbür türlü testislerinizde ağrı meydana gelebilir çok fazla döl birikirse.
Vücutta sperm birikmez. Fazlalık sperm vücut tarafından emilir.

Arkadaşlar mastürbasyon yapın, kötü bir şey değil. Dini açıdan endişeleriniz varsa yapmayın siz bilirsiniz fakat öbür türlü hiçbir zararı yok. Ayda 20 kere yapın normaldir.

Arkadaşlar mastürbasyon yapın, kötü bir şey değil. Dini açıdan endişeleriniz varsa yapmayın siz bilirsiniz fakat öbür türlü hiçbir zararı yok. Ayda 20 kere yapın normaldir.
Yapmasak olur mu?

@PhoenixTech hocam neden gülme emojisi attınız. Yanlış bir şey mi yazdım diye baştan okudum. Diğer dinler içinde bir yorum yaptım. Kendim dinim içinde ve kendi görüşlerim içinde oraya yorumumu kattım. Sizin için komik olan şey neydi söylerseniz değerli bilgilerinizden faydalanmış ve bir hata yaptıysam aynısını yapmamış olurum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı