15 yaşında saç dökülmesi neden olabilir?

Doktora gitmende fayda var. Genetik olsa bile direk arka taraftan saç çok nadir açılır.
Doğru diyorsun. Erkekler tepeden kelleşir. Ense kısmı dökülmez.
arkadaşlar selam, bende 15 yaşındayım ve saçlarım fena halde dökülüyor. Saçımın üst kısmında kalın çizgi var. Islatınca görseldeki gibi oluyor. Doktora hiç gitmedim. babam kel değil ama az,dayılarımın biri neredeyse kel diğeri normal. ne yapabilirim lütfen yardım edinEki Görüntüle 1130749
Dostum kansızlık veya hızlı kilo kaybı yüzünden de olabilir. Doktora gitmende fayda var.

tamamdır teşekkür ederim
Stres, çinko ve diğer vitamin-mineral eksiklikleri, saç uzatmadan kaynaklı saç kırılmaları sebepler olabilir. Eğer saçlarınız kırıldığı için dökülüyorsa saçınızı uzattığınız için kırılıyor olabilir. Eğer saçlarınız kökünden geliyorsa stres ve vitamin-mineral eksikliklerine bağlı olabilir. Genetik olma ihtimali de yok değil açıkçası, genellikle görülen sebepler bunlar oluyor kırılma biçmini ve tam olarak ne zaman başladığını belirtirseniz daha net cevaplar verebili

Stres, çinko ve diğer vitamin-mineral eksiklikleri, saç uzatmadan kaynaklı saç kırılmaları sebepler olabilir. Eğer saçlarınız kırıldığı için dökülüyorsa saçınızı uzattığınız için kırılıyor olabilir. Eğer saçlarınız kökünden geliyorsa stres ve vitamin-mineral eksikliklerine bağlı olabilir. Genetik olma ihtimali de yok değil açıkçası, genellikle görülen sebepler bunlar oluyor kırılma biçmini ve tam olarak ne zaman başladığını belirtirseniz daha net cevaplar verebilirim.
Önce 2020 aralık ta böyle olmuştu, kazıttım bende. O zamana kadar hiç ellemedim saçımı.Dökülme falan yoktu neredeyse. Ancak 2 ay öncesine kadar. Kısacası 2 aydır dökülüyor. saçm kökünden geliyor

Son düzenleme:
Önce 2020 aralık ta böyle olmuştu, kazıttım bende. O zamana kadar hiç ellemedim saçımı.Dökülme falan yoktu neredeyse. Ancak 2 ay öncesine kadar. Kısacası 2 aydır dökülüyor. saçm kökünden geliyor
Öncelikle geçmiş olsun, dediğim gibi stres ve vitamin-mineral eksikliklerine bağlı veya genetik olabilir. En yakın zamanda doktora gitmenizi tavsiye ederim.

Arkadaşlar selam, 15 yaşındayım ve saçlarımı uzatmak istedim fakat saçlarım dökülmeye başladı. Duşa girdiğimde ellerimde saçlar görüyorum. Duş dışında dökülme ile karşılaşmadım. Şampuanımı değiştirmemle alakalı bir durum mu yoksa ergenliğe mi bağlı anlamadım. Biraz korktuğum söylenebilir, sizce endişelenmeli miyim? Aynı durumu yaşayan kardeşlerim bilgilendirirse sevinirim.

Stres veya genetik.

Yeni konular

Geri
Yukarı