15 yaşında spora başlanır mı?

cevahirrr

Femtopat
Daha fazla  
15 yaşındayım boyum 170 kilom 56 spora başlayabilir miyim? Başlarsam bir zararı olur mu? Daha önce hiç temelim yok ilk defa 0'dan başlayacağım. Artık koşmaya üşenir oldum hem biraz vücudumu geliştirmek hem de sağlıklı yaşamak istiyorum.

15 yaşındayım boyum 170 kilom 56 spora başlayabilir miyim? Başlarsam bir zararı olur mu? Daha önce hiç temelim yok ilk defa 0'dan başlayacağım. Artık koşmaya üşenir oldum hem biraz vücudumu geliştirmek hem de sağlıklı yaşamak istiyorum.

12 yaşınızdan sonra sağlık probleminiz yok ise fitnessa başlamanızda hiçbir sakınca yok.

Heryerde binlerce video mevcut bunu yapabiliceğinle alakalı. Senden kücük çocuklar kullanılması yasak takviyelerle yarışmalara katılıyor. Haftada 3 kez 1 gün aralarla, pazartesi, çarsamba, cuma günleri spora 40 dakikanı ayırabilirsin. Programında üçer hareket 12 tekrar gögüs ve kol sırt ve kol, omuz ve bacak çalışacaksın. Hareketlere bir zahmet Ytube'dan bakıp izle. Beslenmen kahvaltı (bir yumurta nasıl istiyorsan öyle ye çiğ dahil, bir dilim ekmek ve bir meyve elma armut portakal vb) sonra öğlen yemeği(makarna, pilav, tavuk, et, protein yüklü baklagiller) sonraki öğünün spordan sonra eve gittiğinde (makarna tavuk gibi) olur. Bunu 5-6 ay düzenli yaptıktan sonra spor sonrası peynir altı suyu kullanmaya başlarsın. Ama bana sorarsan bunlara harcayacağın zamanın tamamını geliceğinde yapıcağın mesleğe harca. Belli bir yaştan sonra insanlar kaslarına değil, ne işe yarayıp neler yapabildiğine bakacak.

Boyun kısa kalmış biraz. O yaşlarda baskete falan gitmen daha sağlıklı olur aslında. Çok istersen yanına bir de gym üyeliği alırsın haftada 1 2 kere de gyme gidersin. Basketbol hem boyuna iyi gelir hem de kas yapmaktan daha iyi her zaman ortamda bir ağırlığın olur.

Geç bile kalmışsınız.
Şaka şaka.
Eğer benim gibi olmak istiyorsanız çabuk başlayın ve temeli barfiks, dips gibi hareketler ile atın.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı