15 Yaşındaki Bir Çocuğa Nasıl Bir Sistem Toplanmalı?

ahmettahayucell

Hectopat
Ben bir babayım ve 15 yaşında bir oğlum var.

Oğluma vaat verdiğimde güzel bir lise tutturursa ona güzel bir sistem toplayacağıma söz verdim.
Şu an kendisi Ankara Fen Lisesi'nde okuyor.

Yeni araba aldığımdan dolayı sistem almayı geciktirdim ve şu an borçlar bitti.
Oğlumun her baba gibi bilgisayar başında fazla vakit geçirmesini istemem.

Size göre 15 yaşındaki bir arkadaşımıza sistem kaç lira aralıklarında toplanmalıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oğlunuz gayet başarılı anladığım kadarıyla.
Onun bu başarısını ödüllendirip daha fazla başarı getirmesini isteyin.
Hazır sistem almaktan kaçının.
Burada size yeterli bir sistem önereceklerdir.
Yine de net bir bütçe belirtmeniz gerekiyor.

Sistemdeki ekran kartı eğer üst seviye olursa sistem performansından endişe etmeden her türlü oyunu hevesi kırılmadan oynar.

Eğer orta seviye ekran kartı olursa, seviye orta olduğu için üst seviyeye yakın olacağından dolayı, her zaman üst seviye merakı, hevesi ve tatminsizlik oluşacak. Ekran kartı yeterli olduğundan sürekli oyun oynayacak

Eğer ekran kartı düşük seviye olursa, örnek GTX 1050 gibi: Belki yine her oyunu oynayabilecek ama hep bir eksiklik olacağından dolayı artık oyunlar sıkmaya başlayacak. Üst seviyeye de merak duymayacak, çünkü bilecek mi aradaki fiyat farkı servet değerinde.

Eğer konsol olursa: Oyunları orijinal almak zorunda kalacak. Oyunlar çok pahalı olduğu için paranın kıymetini ve biriktirmenin zorluğunu öğrenecek. Sürekli 300 küsür liraya oyun alamayacağından dolayı kesintisiz oyun oynayamayacak.

Eğer PC olursa: Para olmasa da korsan işini halledecek, hevesinden geri kalmayacak, bu da kesintisiz oyun anlamına geliyor. Bir nebze kesmek için GT 1030 veya en fazla GTX 1050 ile önüne çaktırmadan taş koyulabilir.

3500-3000 arasında bir sistem toplayıp Hackintosh yükleyin. Sonrasında da internette çokça bulabileceğiniz iyi bir yazılım-kodlama kursu verin. Eğer ilgisi yoksa oyun için istiyorsa ya Xbox One X ya da PS4 Pro.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı