15 yaşındaki çocuk tabancayla oyun oynarken arkadaşını kazara öldürdü

Kötü bir haber. Büyük ihtimal şaka yapmaya çalıştı sonrasında silah ateşlendi. Allah kimsenin başına vermesin sonuçları çok ağır olur. Her şeyden önce vicdanım kaldırmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktif olarak kullanılmayan bir tabanca neden dolu şarjör ve çocuğun ulaşabileceği yerde tutulur anlayamıyorum. Gerçekten bu çocukların anne ve babaları nasıl bu kadar sorumsuz olabiliyorlar? Ateşli silahların çocuk oyuncağı olmadığını, bu milletin acilen öğrenmesi gerekiyor.

Amerika'da insanlar silahları için çelik depo satın alıyor, bizim insanımız da sanki her an eve saldırı olabilirmiş gibi silahının mermisi ve şarjörü hazır bir şekilde, herkesin ulaşabileceği yerde bulunduruyor. Bu ülkenin insanları gerçekten her konuda ciddi derecede geri kafalı.

@201189, maalesef. Sonra da başını yerden yere vuruyorlar, önlemini zamanında al işte.
Bende ateşli silahlar kullanıyorum, ruhsatlı bir sürü silahım var fakat o silahlara benden başka kimse ulaşamaz. Bırak 15 yaşında çocuğu, 30 yaşında silah eğitimi olmayan adam, bana silahıma bakmak istediğini söylese, kesinlikle boş olarak bile vermem.

Şu haberdeki üzücü olayın olma sebebi, tamamen silah sahibinin aşırı bilinçsiz olması. Poligonların bağıra bağıra, insanlara bilinçli silah kullanımını öğretelim diye kendilerini yırtmasının sebebi bu. Düğün olur, çoluk çocuk var mı demeden havaya ateş edenler, namlu ve tetik disiplininden bihaber olanlar. Ben hayatımda silah kullanmaktan bihaber olup da, silahtan çok iyi anladığını sanan başka bir millet görmedim.

Geri
Yukarı