15 yaşındayım boyum tahminen ne kadar uzar?

Xappo

Hectopat
Selamlar. Yaşım 14, 2 ay sonra 15 yaşına gireceğim. Liseye yeni geçtim. Ergenliğe 7. sınıfın başında girdim ve boyum yaşıtlarıma göre az da olsa kısa gibi. Boyum 165, babamın boyu 175, annemin ise 156 civarı. Boy olayına taktığımdan beri yaklaşık 1 haftadır her gün süt içmeye başladım ancak forumlara ve konulara baktığımda uykunun ve beslenmenin de çok önemli olduğunu gördüm. Beslenmemi ve uyku düzenimi düzenlemeye karar verdim ve basketbol oynamaya başladım. Bunları düzenli yaptıktan sonra, boy uzaması bittiğinde tahminen ne kadar uzarım.

Buna ek olarak yapmam gereken farklı olaylarda olursa her şeyi yapabilirim yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kahin miyiz biz nereden bilelim.

Eğer basketbol oynamaya ve sağlıklı beslenmeye devam edersen tabii ki uzar ama asıl önemli olan şey genetiğindir.

Basketbol veya egzersiz boy uzatmaz. Spor sadece postürünüzü düzeltir ve daha iyi duruşla uzun hissedersiniz. %80 genetik %20 beslenme. Gelişimin tam ortasındasın. Sağlıklı beslenerek ve erken uyku düzeniyle plakların açılmasını maksimum potansiyelle kullanabilirsin.

Geri
Yukarı