15 yaşındayım, boyum uzar mı?

Cankelam

Hectopat
Merhabalar. 15 yaşındayım 10. sınıfa geçeceğim. Erkeğim. Boyum 1.67. ayakkabıyla 1.71 falan oluyor :D. Annem ve babam kısa ama dayılarım amcalarım dedemler falan uzunlar. Benim de boyum uzar mı? Aktif olarak spora devam etmiyorum. Birkaç ay yüzmüştüm sadece ve malum korona olmasa yazın fitness salonlarına gitmeyi düşünüyordum. Beslenme olarak günde 4-5 yumurta yiyorum et de fazla yiyorum. Kısacası proteini yerinde alıyorum. Kapı barfiksi sipariş ettim geldiğinde o ve birkaç hareketle en azından genlerimi zorlayacağım sizce uzar mıyım? :(

Daha gençsin, elbette ki uzayacak fakat aktif spora devam etmelisin. Yüzmeyi eline imkan geçtiği zaman devam ettirmelisin, ek olarak basketbol sporunu deneyebilirsin.

Konuyla ilgili bilimsel bilgi için ise bu siteye bakabilirsin.

Ve ben obez sınırındaydım ilkokuldan beri geçen sene boy atmış halim böyle kilom 55 biraz zayıf ama boyuma göre normal bence. En azından kilolu değilim artık ve yani daha önceden boy atmış biri olarak hala atabilir miyim

Ve ben obez sınırındaydım ilkokuldan beri geçen sene boy atmış halim böyle kilom 55 biraz zayıf ama boyuma göre normal bence. En azından kilolu değilim artık ve yani daha önceden boy atmış biri olarak hala atabilir miyim
55 kilo nasıl obez sınırı, pek anlamadım sanırım. 95 kiloyken kaburgalarım sayılıyor.

Geri
Yukarı