15 yıl sonra dolar ve Türkiye'nin durumu

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısıq.PNG

Dolar kuru ile ilgili olan kisim nedir? Benim mi gozumden kacti acaba? Sordugum sorularla ilgili herhangi bir bilgi goremedim haberde.
Yazan şeyleri yorumlarsan anlarsın fakat anlamak istemediğin için anlamıyorsun.

@MatrimC7 daha ne kadar anlatabilirim acaba ? Her şey ortada hala anlamıyorsanız sizinle iletişimi kesiyorum...
Hiçbir şey anlatmadınız ki, sadece haberden belirli bir kısmı alıntıladınız, ben de bu 3 paragrafta yazanların kurun, ülke ekonomisi iyi olmasına rağmen yükselmesine nasil sebep olabildiğini açıklamanızı istedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan objektif bir fikir edinebilirsiniz :)

Arkadaşlar aklıma bir soru takıldı. Dolar şu anda hiç iyi durumda değil 15 yıl sonra ekonomi ne durumda olur sizce?
Bu 15 yıl içinde kendi arabamızı falan vs şeyler üretebileeceğiz sanırsam onu da dikkate alırsanız sevinirim.

Görüşlerinizi bekliyorum.
Ekenmociler 4 yıl sonrasını tahmin edemezken bizim 15yılı tahmin etmeye çalışmamız garip bir konu olmuş. Eğlenerek okuyorum şuan :D

şimdi bizim ülkemize bunları söyeleyen sıradan bir ülkenin başkanı değil amerika arkadaşın da dediği gibi saltanıtını kurmuş bir şekilde şu anda ve onun tek bir sözüyle alım satımlar dış ticaret ambargo gibi şekillerde doları arttırır lakin o uygulamadan tehdit ederek bile yapabilecek güce sahip yatırımcılar türkiya pazaından çekiliyolar nasıl açıklayabilirimki ya bak bende çok aşırı bildiğim birşey değil ama takip et ekonomi ve borsa yı oku internetden gir ve bellli bir süre sonra anlayacaksın mesele bizde değil amerika bugün istesin dolar 15 olur zaten ve olacak gibide duruyo tabi bıden seçilirse vede dünyada şu anda düzen değişikliği yapılmaya başlandı yavaş yavaş ilk olarak biz çin ve katar ülkeleri kendi para birimleriyle ticaret yapıyorlar şu anda ve bunu yavaş yavaş tüm ülkelerde olacaktır vede bunun en büyük destekçisi çin yani olmaz diye bir şey yok şu anda amerikaya kafa tutabilecek tek ülke oda zaten karşısında duruyor 10 veya 15 yıla değişeceği söyleniyor düzenin tamamen

Yeni konular

Geri
Yukarı