150.000 TL Araba Önerisi

Daha önce size vergi ve benzin sıkıntı olur mu? Diye sormuştum. Fakat beni terslemiştiniz. Tekrar soruyorum bunları. Ayrıca çok hızlı bir aracı kullanabilirmisiniz? Süremem derseniz, 3.0 motorun üstüne çıkmayacağım. Ankara'da 4 sene galericilik yaptım. İsterseniz yardımcı olabilirim. Sıfır araç almayın çok zarar edersiniz. Audi ler gereksiz pahalı arabalar. Paranın karşılığını alamıyorsun.
Canım kardeşim bende tekrar söylüyorum. Vergide 3000 TL ye kadar sınırım var. Arabada dizel tercihim. Yardımcı olursan sevinirim.Arabanın modeli 2014-2013 olursa iyi olur.

2010 model 535i ye yönelmenizi tavsiye ederim. Dizel araçta edeceğin masraf benzin parasını hayli hali çıkaracaktır. Ha derseniz illa dizel olacak, 2010,2011 530d ye bakabilirsiniz. Belirtmem gerek 535i çok hızlı gelebilir. O kadar basmayacağım derseniz. 530d veya 530i yeterli olacaktır. Bu araçların vergisi bütçeni aşıyor. Ama 2015 yılına girdik. 5 yaşına girecek. İki sene sonra vergisi 2.700 tl ye düşüyor. Eğer fazla geldiyse 520d veya 525d alınabilir.

Son düzenleme:
2010 model 535i ye yönelmenizi tavsiye ederim. Dizel araçta edeceğin masraf benzin parasını hayli hali çıkaracaktır. Ha derseniz illa dizel olacak, 2010,2011 530d ye bakabilirsiniz. Belirtmem gerek 535i çok hızlı gelebilir. O kadar basmayacağım derseniz. 530d veya 530i yeterli olacaktır. Bu araçların vergisi bütçeni aşıyor. Ama 2015 yılına girdik. 5 yaşına girecek. İki sene sonra vergisi 2.700 tl ye düşüyor. Eğer fazla geldiyse 520d veya 525d alınabilir.
Dizel olması şart değil. Vergiyi de 2 sene fazla ödeyi veririz bişey olmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı