150 TL akım koruması önerisi

Merhaba. Akım korumalı prizlerin PC anakartlarını yakabilmesi kesinlikle de söz konusu değildir, bu söylenenler sadece şehir efsanesidir. Ancak topraksız hatla masaüstü PC'lerin direk çalıştırılmasında anakart, işlemci, HDD, SSD, RAM, ekran kartı, vb. olası statik elektrikle içten hasarları her zaman söz konusudur.

Schneider markası, elektrikli aksesuar markası olarak en güvenilir markalardandır, bu yüzden bu markanın akım korumalı priz markasını seçebilmek iyi bir tercih olur.

Akım korumalı prizleri evde 2'li priz şaklinde normal uzatmalı kablolu prizlerin prizlerine takıp kullanıyorum. Koçtaş ürünü SBS (uydu anten hattı korumalı) ve tunçmatik (açma-kapama anahtarlı) markalarını tecih edip kullandım. Ancak schneider markası marka olarak bir adım daha öndedir.

Kulandığım bu markalar şimdiye kadar kullanım sıkıntısı çıkarmadılar, örneğin eve çok yakın yıldırım deşarjında (düşmesinde) bir kaç ay önce akım korumalı priz içindeki varistör > evdeki kaçak akım rölesi üzerinden anahtarlanarak evdeki elektrikler kesilmişti. Ancak bu durum akım korumalı prizlerin evdeki ona bağlı cihazları (çamaşır mak, kurutma mak. TV, masaüstü PC'yi, vb. çok güvenle koruduğunun göstergesiydi. Schneider'ı hiç düşünmeden satın alın. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı