150 TL fare önerisi

1.mouse Everest SGM X7-Pro (indirimde 90TL)
2.mouse Rampage SMX R50 HOWL (130TL)
Neden arasında kaldım. İkisinde de macro yazılım var. DPI tuşu vs. var.
Birisini önerecek olsanız neden önerirsiniz? 40TL fazla verip Rampage alsam ne olur? Aralarındaki farklar neler?
Yardımcı olursanız sevinirim? Bunların dışında mouse önerebilirsiniz? Bütçe(150TL)

Rampage SMX-R44 almanızı öneririm 1 yılı geçti alalı hiç bir yamuğunu görmedim.

Bütçeni düşürmek istersen böyle de bir ürün var:

150 TL'ye Corsair Katar Pro öneririm.
Ben de bu 2 fare arasında kararsız kaldım. İkisinden birini alacağım.
PAW-3519 sensör , tek kelimeyle berbat. fiyatının 100 tl olduğunu göz önünde bulundurursak. Çok çekici değil ama marka takıntısı olan birisi için düşünülebilir.

Diğer bir seçenek Corsair Katar Pro PAW-3327 ile tartışmasız daha önde.

Son düzenleme:
PAW-3519 sensör , tek kelimeyle berbat. fiyatının 100 tl olduğunu göz önünde bulundurursak. Çok çekici değil ama marka takıntısı olan birisi için düşünülebilir.

Diğer bir seçenek Corsair Katar Pro PAW-3327 ile tartışmasız daha önde.
Kullananlar hızlı çevrildiğinde takılma yapmadığından bahsediyorlar.
Bütçe varsa Corsair alınmalı ama.

Kullananlar hızlı çevrildiğinde takılma yapmadığından bahsediyorlar.
Bütçe varsa Corsair alınmalı ama.
Takılma yaparsa zaten ayrı bir rezalet olurdu. Takılma problemi sensörden ve yapılan işçilikle doğru orantılı. Eğer berbat bir sensör kullanıp güzel bir firmware ile desteklersen takılma yapmaz ama hâlâ o kötü sensörün dezavantajların görürsün.
Örneğin Logitech g402 modelinde a010 adlı bir sensör kullanıp Fusion teknolojisiyle desteklemişti. Şu anda hâlâ 500IPS değeriyle dünyanın en hızlı faresi ünvanına sahip.

Ayrıca MSI farenin kontrolcüsü veya firmware ı hakkında bir bilgim yok. %30 ihtimalle ya mükemmel bir işçilik söz konusu ya da yanlış anlama ama arkadaşlarının "Hızlı" çevirmesini bir göz önünde bulundur. Çok göreceli bir kavram.

Aynı hızlı çevirme hareketini HERO,3310,3360 sensörlü bir farede yaparlarsa aradaki farkı anlayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı