150 TL'ye 80 Plus Sertifikalı PSU Önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Geçen gün her zaman ki gittiğim bakkala gittim ve psu için elimde 150 tl olduğunu söyledim. Niyetim aerocool 500 veya 600 wattlık 85 verimli bir psu almaktı fakat bakkalın alışveriş yaptığı sitede (EXA) bu psu satılmıyordu. Ben kesinlikle 80 Plus damgası olucak ve adam gibi bi marka olacak dandik kuntik şeylere hiç bakmayalım dedim. Bakkal gitti 200 TL'lik şeylere bakmaya başladı.

Aşağıya bakkalın parça aldığı sitenin linkini atıyorum. Lütfen o sitede bulduğunuz güzel bir psu yu önerin. Tipi mutlaka güzel olmalı :D Verimlilik watt gibi değerleri ne kadar yüksek olabilirse o kadar iyidir.
Bütçem=150 Tl. Gerekmedikçe lütfen aşmayın. Öğrenciyim ben de xD

Power Supply | EXA Bilgisayar - Hesapl

Benim psuyu ala bilirsin kardeşim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam 150 TL var diyor 2 katı fiyatı var bunun. Öyle uçuk değerlere gerek yok 500W bile yeter bu adama.

Hay azına sağlık OmerGndz kardeşim :D Mevsres o gösterdiğin psu dan exa da yok malesef.

Yozlasdas kapıda ödeme demişsin kardeşim bir anlatır mısın nasıl yapacağımı ?

EXA benim çok sık alışveriş yaptığım güvenilir ve sektörde uzun yıllardan beri var olan bir sitedir. Ara sıra sabit diski bodoslama göndermek gibi mallıklar yapmıyor değiller ama yine de iyi bir sitedir. Sonuçta her marka vardır ama seçim size kalmış.

Frisby, Everest, Quake, Boost ve Redrock gibi markalardan uzak durun. Milleti kandırmak için artık güç kaynaklarını siyaha boyamışlar :) 80 Plus sertifikası yoksa almayın! Bu kadar basit.

Sana 500 Watt bir PSU lazımsa 500 Watt al.

Cooler Master Elite 460W G

Gigabyte Odin 470W G

Recep abi senin önerdiğin o Psu ların verimliliği % 80 in üzerinde mi? Birisi minimum 70 miş. Yani 80 plus değil. 470 watt ın ise belli değil.
Yeni alacağım kasayla beraber en az 5 tane fan takacağım , bir sıkıntı olur mu ? 470 watt yeterli gelir mi ?

Aeroocool 500 watt psu önerirmisin ?

Hem tipi güzel hemde 85 verimli. Tipide çok güzel.

http://www.pckoloji.com/aerocool-strike-x-500-watt-guc-kaynagi/

Son düzenleyen: Moderatör:
EXA'dan öner diyorsun, 150 Tl altında olsun diyorsun, sonra da Aerocool 500 Watt diyorsun. Bi karar versen diyorum...

Sen hiç havale ile ürün almadın mı? Çok basit. Siparişi veriyorsun. Sonra aldığın yerin banka hesabına parayı yatırıyorsun -kredi kartına gerek olmadan- ve ürünü sana yolluyorlar.

EXA dışında da yerlerden alabiliyorsan tavsiyelerim bunlar:

RAIDMAX - Raidmax BlackStone RX-500AF 500W 80+ Bronze Psu - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş

AeroCool Strike-X AE-STRIKEX-PSU-500 500W 80Plus Bronze Sertifikalı Single Rail Güç Kaynağı | AeroCool Power Supply | Hizlial.com

XIGMATEK NRP-PC502 güç kaynağı - inventus

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı