1500₺ 1080p 144Hz monitör tavsiyesi

Bütçe
1000-1500

Yamtarr

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, kardeşim askerden geliyor ve geldiğinde kullandığım monitörlerden birisini ona vermeyi düşünüyorum. Haliyle de bana da bi' monitör lazım. Uzun süredir araştırıyorum, birçok modeli kaydettim ancak sizlerin de tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

1000-1500 TL arası 144 Hz, 1920x1080p IPS / TN panel fark etmez -halihazırda ikisini de kullanıyorum ve ikisi de kullanımıma uygun- monitör tavsiyeleriniz nelerdir?

Yakın zamanda X indirimi gelecek, onu bekle diyecekleriniz varsa onları da öğrenmek isterim. Pek takip edemiyorum o tarz indirimleri.

Not: Bütçenin üzerine bir miktar daha koyamam maalesef.

Evet arkadaşlar, kardeşim askerden geliyor ve geldiğinde kullandığım monitörlerden birisini ona vermeyi düşünüyorum. Haliyle de bana da bi' monitör lazım. Uzun süredir araştırıyorum, birçok modeli kaydettim ancak sizlerin de tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

1000-1500 TL arası 144 Hz, 1920x1080p IPS / TN panel fark etmez -halihazırda ikisini de kullanıyorum ve ikisi de kullanımıma uygun- monitör tavsiyeleriniz nelerdir?

Yakın zamanda X indirimi gelecek, onu bekle diyecekleriniz varsa onları da öğrenmek isterim. Pek takip edemiyorum o tarz indirimleri.

Not: Bütçenin üzerine bir miktar daha koyamam maalesef.
Hocam @firamhte'nin önerdiği Samsung Monitör'ü alın derim. Hem Curved hem de 144 Hz. 3.5 Mm kulaklık Jakı var. Bu da iyi bir şey.

Hocam @firamhte'nin önerdiği Samsung Monitör'ü alın derim. Hem Curved hem de 144 Hz. 3.5 Mm kulaklık Jakı var. Bu da iyi bir şey.
Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim, ancak
1) kulaklığım usb girişli olduğundan jak girişinin bana bir artısı yok maalesef.
2) VA panelden ziyade TN ya da IPS olmasını tercih ederim.
3) 4ms sanırım bu monitör. Profesyonel değilim belki, farkını anlayamam bile ama "4ms ama şu şu şu özelliği var" dedirtecek bir artısı da yok gibi. Kıyaslayınca Acer'ın bazı modelleri daha çok ilgimi çekti diyebilirim.
4) konuya yazmamışım ama ekran kartım Nvidia, yani g-sync destekli bir monitör olması benim için çok daha uygun olacaktır. Bu model freesync teknolojisine sahip :(

Asus'un modeli listemde 👍 +1 yazıyorum yanına :)

Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim, ancak.
1) kulaklığım USB girişli olduğundan jak girişinin bana bir artısı yok maalesef.
3) 4ms sanırım bu monitör. Profesyonel değilim belki, farkını anlayamam bile ama "4ms ama şu şu şu özelliği var" dedirtecek bir artısı da yok gibi. Kıyaslayınca Acer'ın bazı modelleri daha çok ilgimi çekti diyebilirim.
4) konuya yazmamışım ama ekran kartım NVIDIA, yani G-Sync destekli bir monitör olması benim için çok daha uygun olacaktır. Bu model FreeSync teknolojisine sahip :(

ASUS'un modeli listemde 👍 +1 yazıyorum yanına :)

G-Sync'ler gereksiz pahalı, ayrıca TN'e asla yönelmeyin, renk kalitesi berbatlar. 4ms ile 1 ms arasında pek bir fark yok. ms=1/1000 saniye.
Kulaklığın USB girişini kasaya taksanız olmaz mı?

Bence bunlardan birini alın.

Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim, ancak
1) kulaklığım usb girişli olduğundan jak girişinin bana bir artısı yok maalesef.
4) konuya yazmamışım ama ekran kartım Nvidia, yani g-sync destekli bir monitör olması benim için çok daha uygun olacaktır. Bu model freesync teknolojisine sahip :(

Asus'un modeli listemde 👍 +1 yazıyorum yanına :)
Hocam Freesync destekleyen monitörler G-sync'te destekliyor. Technopat videosunu yaptı.

AOC olanı almanızı öneririm bütçe varsa.

Hocam Freesync destekleyen monitörler G-sync'te destekliyor. Technopat videosunu yaptı.
videoyu inceledim, g-sync özelliğine sahip monitörler amd ekran kartları tarafından rahatlıkla kullanabilirken nvidia'da işler değiştiğini söylüyorlar. 400 monitörden sadece 12'si uyumlu olarak belirtilmiş. Oyun oynarken can sıkabilecek bir konu olmasa üstünde bu kadar durmam. Diğer arkadaşın önerdiği Asus modeli hem g-sync hem de ips panel 👍

video için teşekkürler bu arada yeni bir şey öğrenmiş oldum :)
AOC olanı almanızı öneririm bütçe varsa.
maalesef, bütçe sıkıntılı... 1500 üst limit, olsa zaten gözüm kapalı 24g2u'yu alacağım zaten, çok beğendiğim bir monitör arkadaşımda vardı.

Şu an için kafamda ya yukarıda arkadaşın bahsettiği Asus'un modeli ya Acer'ın bir modeli (hali hazırda Acer kg241 pbmidpx kullanıyorum çok da memnunum. Bunun haricinde birkaç modeli de mevcut) ya da dediğiniz gibi Aoc 24g2u'nun ölü piksellisi 1400 liraya satılıyor gözü karartıp onu alacağım ama uzak ihtimal tabi.

Son düzenleme:
@Yamtarr Ölü pikselli bir monitör almaya değmez.

Bu bütçeye arkadaşların attığı VP249QGR modeli var. Biraz eklersen XG2405, 24G2U ve 24GN-650B modeli var.

İtopya'da şu an indirimde 1693 TL son dediğim 24GN-650B. Tabii bütçeni aşıyor.

Geri
Yukarı