1500-1700 TL İş Amaçlı Laptop Tavsiyesi

Mustafa Yakup

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 1500 TL'ye kadar bir laptop bakıyorum. MEB'e sürekli girilebilecek bir bilgisayar. Müdür kullanacak. Hızlı olması önemli. Oyun hiç oynamaz. Uzun ömürlü ve kullanışlı olması da önemli. Dell marka daha önce kullandığı için önceliğimiz. 1700 civarlarına kadar da zorlayabiliriz.

Şahsen eğer bütçemi zorlayabiliyor olsaydım 1900-2000 TL civarında Dell marka bir laptop alırdım. Şahsi bilgisayarım yine aynı markanın ve kendi tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki şarj konusunda piyasada ki en iyi batarya ömürlü marka gerçekten tam şarj da 5-6 saat kullanım ömrü var 5521 modelinde bu da iş amaçlı kullanımım da işimi fazlasıyla görmesi anlamına geliyor...

1.Önerim
2.Önerim

her ikisi de aynı kalitede 1.önerdiğim işletim sistemi win 10 lakin ekran kartı 2.önerdiğime nazaran düşük kalıyor. 2.önerimde ki ise ekran kartı daha güçlü lakin işletim sistemi win 8.1 ikisi de 4-5 yıl rahat götürebilecek bir bilgisayar.

Eğer bütçe konusunda tolerans yok ise aşağıda ki önerdiğim bilgisayarlar düşünülebilir.

Dell Inspiron 5558 Intel Core i3 5005U 2.0GHz 4GB 500GB Fiyatı

Dell Inspiron 5559 Intel Core i5 6200U 2.3GHz 4GB 500GB Fiyatı

İş bilgisayarları uzun ömürlü ve kaliteli olur ama onların da sıfırı o fiyata olmaz. Lenovo Thinkpad, Dell Latitude, HP Elitebook gibi.
İkinciel olursa olur. Güzel de olur, içine, gerekli ise SSD ve RAM takviyesi sonrası alınan ürüne göre paranın yarıya yakını da cepte kalır. Şirketler kullandığı için ve iş laptoplarının garantisi uzun ve daha da uzatılabildiği için garantili ürün de bulabilirsin, ben bulmuştum.

Sıfır şartsa ki muhtemelen öyledir; gene güzel ürünler alabilirsin ama kasa metalden plastiğe, mat ekrandan büyük bir olasılıkla parlağa düşer, yerine göre tek RAM slotlu ürünlerle bile karşılaşabilirsin, SSDsi zaten olmaz, diskleri de istisnalar varsa onlar hariç 5400RPM olur. i5-i7 işlemciler işini görür. Bütçe i5'e izin verir gibi, i3 almayın zaten.

Netten alım yapmayacak olsan bile fikir açısından:En ucuz markası: dell, işlemci türü: ıntel core i5, ıntel core i7, işlemci hızı: 2.0-2.2 ghz arası, 2.3-2.6 ghz arası, 2.66 ghz ve üzeri, işlemci nesli: 4. nesil, 5. nesil, 6. nesil Dizüstü Bilgisayar / Taşınabilir Bilgisayar, Laptop, Notebook fiyatları akakce.com'da

Ben dell laptop kullandım garantisi iyidir. Dell inspiron 5537 ve 5548 modellerini kullandım. 5537 biraz eski model 5548' e göre. 5537'nin artısı ekran parlaklığı daha iyi ve az da olsa sessiz. (Eğer çok sessiz bir yerde oturuyorsa fan sesini duyabilir ara sıra 5548'te.) 5548'in avantajı ise yeni nesile geçiş yapmış. Ekran parlaklığı kısmen düşük 5537'ye göre. Tasarımı daha iyi, çok daha ince. DVD girişi yok. Daha hafif ve sadedir. Eğer dell düşünüyorsanız fikrim bunlardır. Her ikisi de uygundur. Ama Dell 5537 sorunluydu bende değişimden 5548 aldım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı