1500-1800 TL Monitör Önerisi

Size sanırsam VA panel ideal gibi. Viewsonic IPS panel bilginize. :)
Peki bunlarda renkler şu an kullandığım monitördeki gibi bayağı bir sönük müdür?

Kesinlikle bunu öneririm. Ve içinize sinmediyse iade hakkınız da hala varsa iade edin bunu alın derim.
Teşekkürler tavsiyeniz için. Bunu da takip ettiklerim arasına aldım.
1ms modunu kullanacaksan ya +3000TL'lik monitör alman lazım ya da TN panel monitör alman lazım.

MS CS gibi oyunlar için çok önemli mi? HZ yeterli mi sizce. Bir de şu an monitörü kaç MS kullandığımı nereden öğrenebilirim? Yani hangi modda kaç MS aldığımı tam olarak bilmiyorum.
Arkadaşlar lütfen yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz tavsiye vermeyin. Konuyu açan kişi 1MS moduna aldığında parlaklığın azalmasından yakınmış önerdiğiniz monitörler 1MS moduna alındığında çamurdan farksız görüntü veriyor. Birisi bende var birisi arkadaşımda ikimiz de asla 1MS moda alamıyoruz. @Marla Singer isimli arkadaşı tebrik ediyorum Aynen onun söylediği gibi 1MS modu kullanmak istiyorsanız ya 3000 liraya kalite monitör alacaksınız ya da TN panel tercih edeceksiniz. Şimdiki aklım olsa kesinlikle 165 HZ 24 inç 0.5 MS TN panel monitör tercih ederim. Rekabetçi oyun için düşük bütçeli VA veya İPS almak pişmanlık.
Şu an benim monitörüm de TN Panelmiş. 165 HZ 24 inç 0.5 MS. Ama dediğim gibi 0.5 Modunda aşırı kötü oluyor. İPS veya VA pişmanlık demişsiniz. Sizce bu bütçeyle şu an kullandığım monitör beni idare eder mi yani? Bunu kullanmaya devam etmeli miyim?

Son düzenleme:
0.5ms modunda neden kullanıyorsunuz ki?

Bir düşüğe alın. Tahminim 1ms veya 2-3ms olacağı tahminimde. 1-2-3ms'in arasındaki fark da epey küçük.

Mesela VRB'yi kapatın, alt modu varsa ona alın.
Strongest'da ise stronger'a alın mesela.

0.5ms modunda neden kullanıyorsunuz ki?

Bir düşüğe alın. Tahminim 1ms veya 2-3MS olacağı tahminimde. 1-2-3MS'in arasındaki fark da epey küçük.

Mesela Vrb'yi kapatın, alt modu varsa ona alın.
Strongest'da ise Stronger'a alın mesela.

0.5 modunda kullanmıyorum. Yani denedim aşırı sönük oluyor o yüzden kullanmıyorum. VRB kapalı-normal-Extreme modları var. Normal mod 1 ms mod zannediyorum. Ama emin değilim. En azından 1Ms'de kullanayım diyordum.

Geri
Yukarı