1500-2000 TL Arası 144Hz monitör Önerisi

Hocam oyun için hangi

Bilgilendirmeniz için teşekkürler hocam.
Ram x2 taneydi hocam yazmayı unutmuşum.
Sesi nasıl iletmiyor hocam?Hoparlör mü takmalıyım sisteme?
Hdmi hem ses hem görüntü aktarımı yapıyor, bu sadece görüntü. O yüzden tv lerde dp yok çoğu zaman. Zaten dahili hoparlörlü monitör bile alsanız çok iyi bir ses çıkışı beklememek lazım, ben logitech marka 2+1 bi sistem kullanıyorum, tv izlerken kendi hoparlörü yeterli geliyor, ama oyun/film/müzikte harici ses sistemi daha iyi tabi.

Zaten dahili hoparlörlü bile alsanız çok iyi bir ses çıkışı beklememek lazım, ben logitech marka 2+1 bi sistem kullanıyorum, tv izlerken kendi hoparlörü yeterli geliyor, ama oyun/film/müzikte harici ses sistemi daha iyi tabi.

Teşekkürler hocam yorumunuz için.
Sizce hangi marka almalıyım? Asus MSI ya da Vıewsonic
Bi de 27 inç mi alayım yoksa 24 inç mi? Hangisi daha iyi olur?

Hocam monitörün paneli oluyormuş VA IPS gibi.Hangi paneli almak daha iyi olur?

Teşekkür ediyorum yorumunuz için.

Birde alacağınız monitör amazonda varsa oradan alın derim, sabah sipariş verirseniz 7.5 lira farkla aynı gün teslim ediyorlar, en kötü öbür gün teslim ediliyor ve direk depodan geldiği için taşımada hasar görme durumu olmuyor.
Teşekkürler hocam yorumunuz için.
Sizce hangi marka almalıyım? Asus MSI ya da Vıewsonic
Bi de 27 inç mi alayım yoksa 24 inç mi? Hangisi daha iyi olur?

Hocam monitörün paneli oluyormuş VA IPS gibi.Hangi paneli almak daha iyi olur?

Teşekkür ediyorum yorumunuz için.
Bendeki TN panel diye geçiyor ne olduğunu tam bilmiyorum açıkçası ama IPS'in özelliği parlama yapmaması, baktığınız her açıdan rahat görmenizi sağlıyor, genelde iş amaçlı monitörlerde IPS tercih ediliyor ama alacağınız monitörde varsa sorun değil yani ama oyun kullanımında olmazsa olmaz değil.

Birde alacağınız monitör amazonda varsa oradan alın derim, sabah sipariş verirseniz 7.5 lira farkla aynı gün teslim ediyorlar, en kötü öbür gün teslim ediliyor ve direk depodan geldiği için taşımada hasar görme durumu olmuyor.

Bendeki TN panel diye geçiyor ne olduğunu tam bilmiyorum açıkçası ama IPS'in özelliği parlama yapmaması, baktığınız her açıdan rahat görmenizi sağlıyor, genelde iş amaçlı monitörlerde IPS tercih ediliyor ama alacağınız monitörde varsa sorun değil yani ama oyun kullanımında olmazsa olmaz değil.

Yorumunuz için teşekkürler hocam.
Hocam hangi marka alacağıma daha karar veremedim ancak amazona bakınca fiyatların bir tık daha yüksek olduğunu gördüm.
İtopya dan alışveriş yapsam nasıl olur?

Yorumunuz için teşekkürler hocam.
Hocam hangi marka alacağıma daha karar veremedim ancak amazona bakınca fiyatların bir tık daha yüksek olduğunu gördüm.
İtopya dan alışveriş yapsam nasıl olur?
İtopya'dan hiç alışveriş yapmadım, monitörü 2 ay önce falan aldım, o zaman en uygun amazonda denk gelmişti bana, hızlı kargoda olunca aldım ama bilindik yerlerden olduğu sürece sorun olacağını düşünmüyorum, İtopya, Teknobiyotik vs bilinen firmalar, açıkları olsa çıkardı ortaya.

İtopya'dan hiç alışveriş yapmadım, monitörü 2 ay önce falan aldım, o zaman en uygun amazonda denk gelmişti bana, hızlı kargoda olunca aldım ama bilindik yerlerden olduğu sürece sorun olacağını düşünmüyorum, İtopya, Teknobiyotik vs bilinen firmalar, açıkları olsa çıkardı ortaya.

Teşekkürler hocam.
Asus un ASUS TUF GAMING 23.6" VG24VQ 144Hz 1ms 2xHDMI DP Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA modelini almayı düşünüyorum hocam.
Sizce nasıldır?

Teşekkürler hocam.
Asus un ASUS TUF GAMING 23.6" VG24VQ 144Hz 1ms 2xHDMI DP Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA modelini almayı düşünüyorum hocam.
Sizce nasıldır?
Özelliklere bakınca gayet iyi, fiyatlar da bu seviyede 144 hz lerde, birde kutu içeriğine bakın, dp kablo falan vermiyorsa hepsini bir sipariş edersiniz. Aoc de hdmi, dp, aux vs hepsi çıkmıştı ama asusta durumu bilmiyorum. 144 hz içinde iyi bir kablo lazım, ortalama 60-80 tl arasıda onun maliyeti olur. Hp 5Zu98Aa 23.8 inç 24X Oyuncu Monitör, 144 Hz, 1920 X 1980 Siyah: Amazon.com.tr ben bu Hp ye bakmıştım ama sistemim 120 üstü fps leri çok fazla görmediği ve eski olduğu için 450tl az ödeyip 75 hz tercih etmiştim.

Geri
Yukarı