1500-2000 TL arası monitör önerisi

M. Onur NAR

Hectopat
Herkese merhabalar. Yakın zamanda monitör almayı düşünüyorum. Monitör konusunda çok şanslı değilim. Biraz araştırma yaptım ve 5 monitör arasında kaldım. Sizce bu beş monitörden hangisini almalıyım?
MSI Optix G241 Amazon'dan alacağım fiyatı 1770 küsur.
ViewSonic XG2405 Vatan mağazadan fiyatı 1790.
AOC 24G2U Vatan mağazadan fiyatı 1915.
ASUS VG24VQ Amazon'da 1840 Vatan da ise 1882.
ASUS VG249vq Vatan da fiyatı 1856.
Bu 5 modelden hangisi daha iyidir?
Sizce Vatan'dan monitör alınır mı? Ölü piksel çıkarsa başka kutu getirirler mi? Yoksa Amazon'dan mı alayım MSI modelini?
Yorumlarınız için teşekkürler.

AOC veya ViewSonic tavsiyemdir. AOC bir tık daha güzel renk veriyor diye biliyorum.

Hepsi takip listemde olan ürünler. Cuma günü Asus VG24VQ aldım amazondan ölü piksel çıktı salı iade ettim şu an prosedürü bekliyorum ve bir yandan başka monitör bakıyorum. ELMB açınca ekran parlaklığı çok düşüyor bilgin olsun. O yüzden farklı modeller arayisindayim. En son olarak sana ek "Gigabyte 27F" modeli listemde üst sıralara eklendi. Ama en uygun Itopya'da buldum maalesef. 500 e düşse almam oradan. Model olarak araştır derim. Gigabyte 27F ile Msi G241 arasındayım şu an.

Hepsi takip listemde olan ürünler. Cuma günü ASUS VG24VQ aldım Amazon'dan ölü piksel çıktı salı iade ettim şu an prosedürü bekliyorum ve bir yandan başka monitör bakıyorum. ELMB açınca ekran parlaklığı çok düşüyor bilgin olsun. O yüzden farklı modeller arayisindayim. En son olarak sana ek "Gigabyte 27F" modeli listemde üst sıralara eklendi. Ama en uygun İtopya'da buldum maalesef. 500'e düşse almam oradan. Model olarak araştır derim. Gigabyte 27F ile MSI G241 arasındayım şu an.

O zaman ASUS markasının o modelinden uzak durayım en iyisi. Hocam ghosting sorunu var mıydı o modelde? MSI'ya da ViewSonic arasında kaldım bende. AOC da çok iyi ama fiyat bir 100 küsur lira daha artıyor.
Bence n11 den aoc 24gu ölü pixelli alabilirsiniz ben aldım çok memnunum 1 adet ölü pixel çıktı içinden farkedilmiyor bile 3 yıl garantili
Hocam yorumunuz için teşekkürler. Ama ölü pikselli monitör almayayım almışken ölü pikseli olmayanı alayım çünkü bir kere alıyorum monitör.

AOC veya ViewSonic tavsiyemdir. AOC bir tık daha güzel renk veriyor diye biliyorum.

Hocam XG2405 mi yoksa 24G2U modeli mi? Arada 100 küsur lira fark var sizce almaya değer mi?
Bir de MSI G241 kötü müdür bu modellere göre?
Viewsonic veya AOC en iyileri, tasarımını beğendiğimi alırdım ben açıkçası.
Hocam tasarım önemli ama ürünün kalitesi biraz daha önemli geliyor bana. Bu konuda MSI, AOC ve Viewsonic arasında kaldım. Sizce hangisini satın almalıyım?
Hepsi takip listemde olan ürünler. Cuma günü ASUS VG24VQ aldım Amazon'dan ölü piksel çıktı salı iade ettim şu an prosedürü bekliyorum ve bir yandan başka monitör bakıyorum. ELMB açınca ekran parlaklığı çok düşüyor bilgin olsun. O yüzden farklı modeller arayisindayim. En son olarak sana ek "Gigabyte 27F" modeli listemde üst sıralara eklendi. Ama en uygun İtopya'da buldum maalesef. 500'e düşse almam oradan. Model olarak araştır derim. Gigabyte 27F ile MSI G241 arasındayım şu an.

Hocam Gigabyte bütçemin çok üstünde bir model. 500'e düşse almam dediğiniz yer İtopya mı hocam yoksa Amazon mu?

Son düzenleme:
IPS 1ms(gtg) HDR10 ve 300CD parlaklık.

Yorumunuz için teşekkürler hocam. Amazon'da bu ürünü bulamadım hocam. İtopya'dan da ürün alma konusunda çekincelerim var hocam. MSI'ya da ViewSonic modelleri nasıldır?

O zaman ASUS markasının o modelinden uzak durayım en iyisi. Hocam ghosting sorunu var mıydı o modelde? MSI'ya da ViewSonic arasında kaldım bende. AOC da çok iyi ama fiyat bir 100 küsur lira daha artıyor.

Hocam yorumunuz için teşekkürler. Ama ölü pikselli monitör almayayım almışken ölü pikseli olmayanı alayım çünkü bir kere alıyorum monitör.

Hocam XG2405 mi yoksa 24G2U modeli mi? Arada 100 küsur lira fark var sizce almaya değer mi?
Bir de MSI G241 kötü müdür bu modellere göre?

Hocam tasarım önemli ama ürünün kalitesi biraz daha önemli geliyor bana. Bu konuda MSI, AOC ve Viewsonic arasında kaldım. Sizce hangisini satın almalıyım?

Hocam Gigabyte bütçemin çok üstünde bir model. 500'e düşse almam dediğiniz yer İtopya mı hocam yoksa Amazon mu?
Ghosting falan inan denedim, hem ölü piksel hem ışık kısılması olayı görünce kullanmadım topladım kutusuna koydum.

Almam dediğim yer tabii ki Itopya. 2 kere THH'lik oldum aynı üründen. Allaha yakın bana uzak :) Yurt dışı amazon da yurt içi amazon da en sık kullandığım sitelerdir.

Ghosting falan inan denedim, hem ölü piksel hem ışık kısılması olayı görünce kullanmadım topladım kutusuna koydum.

Almam dediğim yer tabii ki İtopya. 2 kere Thh'lik oldum aynı üründen. Allaha yakın bana uzak :) yurt dışı Amazon da yurt içi Amazon da en sık kullandığım sitelerdir.
Yorumunuz için teşekkürler hocam. MSI'ya da ViewSonic alacağım bende sanırım. Biraz daha araştırayım hangisi daha iyiyse. Biri Vatan da diğeri Amazon'da.

Geri
Yukarı