1500-2000 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
2000 TL
Forumda arasanız 5500XT görüntü gelmiyor siyah ekran veriyor gibi hatalardan bir çok görebilirsiniz ben de okuduğum için bu kartı almak istemedim. 1650 Super daha iyi bir kart değil mi aynı fiyat?

Ya çok eski konulardan bahsediyorsun ya da kötü güç kaynakları, arızalı kart (teknik) kullananlardan bahsediyorsundur. Çok uzun süredir (ben Nisan'dan beri kullanıyorum) 5500 XT sorunsuz ve sürücülerle uyumlu bir kart. Aynı sorunları 1650 Super konularında da görebilirsin tekrar bak istersen. Ayrıca hayır 1650S daha iyi bir kart değil eğer 8 GB modelinden bahsediyorsak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya çok eski konulardan bahsediyorsun ya da kötü güç kaynakları, arızalı kart (teknik) kullananlardan bahsediyorsundur. Çok uzun süredir (ben Nisan'dan beri kullanıyorum) 5500 XT sorunsuz ve sürücülerle uyumlu bir kart. Aynı sorunları 1650 Super konularında da görebilirsin tekrar bak istersen. Ayrıca hayır 1650S daha iyi bir kart değil eğer 8 GB modelinden bahsediyorsak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Forumda arasanız 5500XT görüntü gelmiyor siyah ekran veriyor gibi hatalardan birçok görebilirsiniz bende okuduğum için bu kartı almak istemedim. 1650 Super daha iyi bir kart değil mi aynı fiyat?

Açıkçası ben ekran kartlarından aman aman anlayan birisi değilim ama GTX 1650 Super Gaming 4 GB’a baktığımda 12000 MHz ve çekirdek hızı Max 1755 diyor ama 5500’de 8 GB 14000 MHz ve çekirdek hızı Max 1845 diyor bunlar fark yaratmaz mı?

Evet bunu bende okumuştum bir ara getirdikleri driver ile %25 performans artışı falan oldu diyorlardı.

Son sürücüde Furmark'ta 5 FPS daha fazla aldım eğer bakmak istersen. %25 biraz abartı o kadar değil. 😄

@kino eski olabilir haklısınız okuduklarım söyledim sadece. 1800TL'e kadar alabileceğim bu kart var mi piyasada benim bütçem maksimum 1800 lira maalesef benim yardımcı olur musunuz 4 GB'lik versiyonu almak istemiyorum.

@kino eski olabilir haklısınız okuduklarım söyledim sadece. 1800TL'e kadar alabileceğim bu kart var mi piyasada benim bütçem maksimum 1800 lira maalesef benim yardımcı olur musunuz 4 GB'lik versiyonu almak istemiyorum.

Hocam eğer imkanınız varsa 100 TL daha koyun Hepsiburada’dan 8 GB olanı alın vs’lerine baktım bazı oyunlarda FPS fark etmiyor ama yüksek RAM isteyen oyunlarda arada yanlış hatırlamıyorsam 10 15 FPS hatta bazen daha fazla fark ediyordu.

1650 Super güzel bir kart ama 4 GB VRAM'i var. 1800 TL'ye kadar alabileceğin tek kart o. Eğer 150 TL daha koyabilirsen 1950 TL'ye 5500 XT 8 GB önerebilirim. Maalesef 2000 TL altında başka da alternatifimiz yok sıfır için.

Arkadaşların aklında sorunlu diye kalmış :D, oysa ki çoğu sorunları çözüldü ve performansı fiyatına görede gerçekten iyi.

1650 Super güzel bir kart ama 4 GB VRAM'i var. 1800 TL'ye kadar alabileceğin tek kart o. Eğer 150 TL daha koyabilirsen 1950 TL'ye 5500 XT 8 GB önerebilirim. Maalesef başka da alternatifimiz yok sıfır için.

Hocaaam bu çok pahalı Hepsiburada’da 1909 TL 🥸
Hocaaam bu çok pahalı Hepsiburada’da 1909 TL 🥸

Ama Sapphire’ymiş bu fail oldum sori.

Hocam bu çok pahalı Hepsiburada’da 1909 TL 🥸

Pulse benim bizzat kullandığım model ve oldukça sessiz, serin çalışıyor o yüzden öneriyorum. Videolarıma bakabilirsin, önü kapalı Corsair 275R kasada kullanıyorum kolay kolay 65 üzerine çıkmıyor kart en ağır oyunda bile.

Geri
Yukarı