1500-2500TL Telefon Tavsiyesi

Bütçe
1500-2500
Hocam bu konu ile alakasız ama kendi ilimde 1 ay kullanılmış 23 ay garantili Oppo A73 buldum sizce alınır mı?
Telefonu gayet beğendim. Sizce nasıl? Sizin de görüşünü alayım dedim. Tek korkum batarya bu modelde. Umarım günü çıkarır. Diğer özellikleri ile bana gayet yeterli bir telefon. Zaten genellikle film, video vb. şeyler izleyeceğim için AMOLED oluşu beni bu modele kaydırıyor.

Batarya olarak hiç üzmez hocam.
4000 mAh olması korkutuyor ama AMOLED ekran o mAh farkını fazlasıyla kapatıyor dert etmeyin.

Kamerası rakiplerinden geride onun dışında çok güzel bir telefon alınır bir sorunu yoksa.

Batarya olarak hiç üzmez hocam.
4000 mAh olması korkutuyor ama AMOLED ekran o mAh farkını fazlasıyla kapatıyor dert etmeyin.

Kamerası rakiplerinden geride onun dışında çok güzel bir telefon alınır bir sorunu yoksa.
Kamera benim için dert değil. Zaten pek fotoğraf çekmem 😀. Teşekkür ederim.

2800 TL bütçeye çıkmadan oyun meraklılarına uygun telefon yok 3000 TL altında.

Bu bütçedeki çoğu telefon C25 dengi işlemci kullanıyor.
Hem normal kullanım hem de arada oyun oynamak için bir telefon arıyorum. Ama benim oynadığım oyunlar öyle PUBG, COD vb. yüksek grafikli oyunlar değil. LOL:WildRift oyununu oynuyorum ve belki bilginiz vardır, oyun çok yüksek grafikli değil. Sadece kasmalar, droplar olmasını istemiyorum.
Bir de çoğu kişi gibi realme markası çok ünlü olmadığı için kafamda kuşkular var. Çünkü Türkiye'de duyulmamış markalar çoğunlukla kötü ürünler üretiyor.

Bir de çoğu kişi gibi Realme markası çok ünlü olmadığı için kafamda kuşkular var. Çünkü Türkiye'de duyulmamış markalar çoğunlukla kötü ürünler üretiyor.

Asla öyle bir şey yok. Realme güzel bir firma yavaş yavaş duyulmaya başladı Türkiye'de. Oppo'nun alt markası zaten güvenilirdir. Ayrıca yazılımı da kaliteli bir firma diye biliyorum.

Hem normal kullanım hem de arada oyun oynamak için bir telefon arıyorum. Ama benim oynadığım oyunlar öyle PUBG, CoD vb. yüksek grafikli oyunlar değil. LoL: Wild Rift oyununu oynuyorum ve belki bilginiz vardır, oyun çok yüksek grafikli değil. Sadece kasmalar, droplar olmasını istemiyorum.
Bir de çoğu kişi gibi Realme markası çok ünlü olmadığı için kafamda kuşkular var. Çünkü Türkiye'de duyulmamış markalar çoğunlukla kötü ürünler üretiyor.

Realme markası Oppo'nun alt markasıydı birkaç ay önceye kadar hocam.

Xiaomi-Redmi, Xiaomi-POCO gibi yani.

Söylediğiniz kullanım şeklinde üzmez, zaten bu bütçedeki çoğu cihaz benzer güçte işlemci kullandığı için hepsinin performansı çok yakın.

Ek olarak Realme dünya üzerinde gayet bilinen bir marka, sadece Türkiye üzerinde çoğu kişinin bilindiklik takıntısı olduğu için Realme gibi markalar bilinmiyor.
Asla öyle bir şey yok. Realme güzel bir firma yavaş yavaş duyulmaya başladı Türkiye'de. Oppo'nun alt markası zaten güvenilirdir. Ayrıca yazılımı da kaliteli bir firma diye biliyorum.

Yazılımı ColorOS ile neredeyse aynı hocam, Oppo cihazlar ile çok benzer yani.
Realme UI diye geçiyor ama arada çok fazla fark yok, hatta sistem dosyalarında çoğu klasörün adı "ColorOS" şeklinde başlıyor :D

Yazılımı ColorOS ile neredeyse aynı hocam, Oppo cihazlar ile çok benzer yani.
Realme UI diye geçiyor ama arada çok fazla fark yok, hatta sistem dosyalarında çoğu klasörün adı "ColorOS" şeklinde başlıyor :D

Aynen dediğiniz gibi. Onu eklemeyi unutmuşum.

Realme markası Oppo'nun alt markasıydı birkaç ay önceye kadar hocam.

Xiaomi-Redmi, Xiaomi-POCO gibi yani.

Söylediğiniz kullanım şeklinde üzmez, zaten bu bütçedeki çoğu cihaz benzer güçte işlemci kullandığı için hepsinin performansı çok yakın.

Ek olarak Realme dünya üzerinde gayet bilinen bir marka, sadece Türkiye üzerinde çoğu kişinin bilindiklik takıntısı olduğu için Realme gibi markalar bilinmiyor.
Anladım teşekkürler bütün önerileriniz, yorumlarınız için. C25 almaya karar verdim fakat yine de biraz daha araştıracağım. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Arkadaşlar 1500-2500TL arası bütçem var. Hafızası yüksek, ileride sıkıntı yaşamayacağım, RAM'i ortlama/yüksek olan bir cep telefonu arıyorum. Kamerasının kalitesi çok önemli değil. Önerilerinizi bekliyorum. İyi forumlar...

Xiaomi Mi 9T tavsiye ederim ikinci elde o civarlarda güzel bir cihaz bulursunuz sizi tatminkar edecek bir cihaz.

Geri
Yukarı