1500 ₺ Bandında Monitör Önerisi

Viewsonic VX2458-C-MHD'ye bi bakın derim. Buraya atılan Samsung ile karşılaştırıp geçen gün Viewsonic'i aldım. Çok memnun kaldım. Viewsonic'de gecikme hızı daha düşük, hoparlörü mevcut ve NTSC Renk kapsamı daha fazla. Viewsonic de Samsung kadar kaliteli marka.

Afedersiniz, linkini attığınız Samsung'un seri numarası benim bahsettiğime benzediğinden karıştırmışım. Sizin attığınıza tekrar baktım, monitörün teknik özellikleri gayet güzel, Viewsonic ile aynı çoğu şeyi. Samsung daha parlak, daha fazla portu var. Detaylı inceleyemedim ama güzel duruyor.

Afedersiniz, linkini attığınız Samsung'un seri numarası benim bahsettiğime benzediğinden karıştırmışım. Sizin attığınıza tekrar baktım, monitörün teknik özellikleri gayet güzel, Viewsonic ile aynı çoğu şeyi. Samsung daha parlak, daha fazla portu var. Detaylı inceleyemedim ama güzel duruyor.
Sen o attığım iki link arasından hangisini alırdın, ben AOC marka olana biraz daha yatkınım gibi emin değilim ama.

Aynı fiyata olsalar tereddüt etmeden Samsung derdim. Karşılaştırması burada var:

Quantum Dot gibi birçok teknolojisiyle renklerinin daha canlı, daha doğal olduğuna inanıyorum. Muhtemelen daha uzun ömürlü olur, teknik bir sorun daha zor olur, olursa da daha kolay çözülür. Samsung daha parlak, gerçek 8 bit sunuyor, ne olduğunu şuan tam olarak bilmesem de Adobe RGB desteği var.
Monitörler genelde uzun ömürlü olur, son monitörüm olan Samsung'u 5 yıldır sorunsuz kullanıyordum, geçen gün üstte bahsettiğim gibi Viewsonic'e geçtim. İmkanın varsa Samsung'u al, için rahat olsun, bir kere al tam al.

AOC gerçek 8 bit sunmuyor mu? ki ne olduğunu, ne işe yaradığını da bilmiyorum zaten. Sanırım bu fiyata alınabilecek en iyi tercih Samsung oluyor. Keşke bir de hoparlörü olsa tadından yenmezdi..

6+2 bit sunuyor AOC, benim de net bilgim yok ama forumlarda gerçek 8 bitin daha iyi olduğunu okumuştum. Hoparlör istiyorsanız benim Viewsonic'te o var, yaptığım ayarlarla IPS panellerin rengine çok yaklaştım. Viewsonic ile karşılaştırırsak Samsung'un renkleri 1-2 tık daha iyi olabilir. Samsung 70 cd daha parlak, piksel yoğunluğu daha fazla, fazladan 1 tane HDMI girişi var, sağa sola döndürme, yükseklik ayarı ve vesa aparatı var.

Samsung'da karar kıldım sanırım bu fiyata rakibi yok. Ama AOC'da öyle bir tasarım yapmış ki Samsung'a bir bakıyorum adam sade dümdüz monitör yapmış üzülüyor insan :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı