1500₺ kodlama için tablet önerisi

EgeN7

Megapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Müh.
Küçük kuzenim kodlamaya merak salmış durumda bilgisayarları var ancak kodlama için tablet istiyor tabii genel kullanım için de olacak. Maksimum 1500 TL gibi duruyor bütçe.

Bir de çok küçük bir tablet olmazsa sevinirim. Özellikle kullanıp memnun kaldığı tablet olanlar varsa mesaj bırakabilir, teşekkürler.

Kodlama için tablet kullanılmaz. Eğer yazdığı uygulamaları test etmek istiyorsa tablet kullanabilir.
Evet hocam benim de bildiğim ve araştırdığım kadarıyla kodlama için tablet çok mantıklı olmayabilir. Animasyon ve oyun yapmak için diye söylediler bana şimdi.

@KomodoEjderi
Kodlama için tablet kullanılmaz gibi net bir ifadeye elbette ben de katılmıyorum. İnsanlar kendi tecrübelerinden yola çıkarak çok net konuşabiliyor bu son derece doğal.

Ama belirttiğim bütçede amatör seviyede kodlamak için iyi olan tabletler olmayabilirdi o zaman için; belki bunu demek istemişti arkadaş. İnsanların bu kadar emin konuşmasına alıştım bu forumda, hep karşılaştığımız bir şey. Kişisel algılamamak lazım bir süre sonra alışıyor insan. Zaten konu açılalı epey bir zaman geçmiş.

@KomodoEjderi
Kodlama için tablet kullanılmaz gibi net bir ifadeye elbette ben de katılmıyorum. İnsanlar kendi tecrübelerinden yola çıkarak çok net konuşabiliyor bu son derece doğal.

Ama belirttiğim bütçede amatör seviyede kodlamak için iyi olan tabletler olmayabilirdi o zaman için; belki bunu demek istemişti arkadaş. İnsanların bu kadar emin konuşmasına alıştım bu forumda, hep karşılaştığımız bir şey. Kişisel algılamamak lazım bir süre sonra alışıyor insan. Zaten konu açılalı epey bir zaman geçmiş.
Uzun süredir dönmedim cevaba bro unutmuşum. Gündemimden çıktı zaten dolar almış başını gitmiş. :D
Neyse raspi alıp yaparım artık pocketpc tarzı bişey için sordum. Tabletler android çoğu, kodlama için tarayıcı hızı lazım. Tarayıcı hızı içinde RAM ve RAM'e destek olacak elemanlar.
Ayrıca termux ile python yazabilirsin engel değil ... Büyük komplex projeleri editleyebilirsin bile. Github üzerinden bile yaparsın. Repl.it gibi sitelerden de manipüle edersin.
yakında tüm kodlama düzeni tamamen tarayıcıya geçer diye düşünüyorum. Cloud computing ciddi ilerleme kat ediyor.

Geri
Yukarı