1500 TL 1080p G-Sync 144 Hz Monitör Önerisi

2 Hafta önce sistem topladım. Bu monitörü almayı düşünüyordum 1300 tl ve kalitesi için. Vatana gittiğimde şuan indirimde olduğunu 1 hafta sonra indirimin biteceğini söylediler. Ben Vatan çok büyük indirim yapmaz düşüncesiyle bekledim. Baktım monitör 1700 tl civarlarında. Şimdi sistem aldıgımdan beri ilk defa senin linkinden baktım tekrar 1300 tl ye düşmüş. Vatan bilgisayardan çok şikayet var onlara para kazandıracağınıza sinerjiye kazandırın. Bende sistemimi buradan satın aldım kargo paketlemesi, ilgilenmesi vs. herşeyiyle katlarca daha önde. Ben şu monitörü aldım ve gayet memnunum önermemem için hiçbir sebep yok;

Bu monitörde Displayport girişi yok. HDMI ile 120 HZ alırsın. Displayport ile 144 HZ alabilirsin. Ayrıca freesync monitörlerde Gsync çalışabilmesi için Displayport bağlantısı şart.

Bu monitörde Displayport girişi yok. HDMI ile 120 HZ alırsın. Displayport ile 144 HZ alabilirsin. Ayrıca freesync monitörlerde Gsync çalışabilmesi için Displayport bağlantısı şart.
Dur bir dakika şimsi ben HDMI kullanırsam en fazla 120 hz mı alabileceğim yoksa sadece bu monitör içinmi geçerli. Gerçi yeni bir kablo alırım sıkıntı değil.

Monitörün yanında DVI ve Display port kablosu geliyor. Display port, 144hz 1ms Değerlerinde kullanıyorum.
Dur bir dakika şimsi ben HDMI kullanırsam en fazla 120 hz mı alabileceğim yoksa sadece bu monitör içinmi geçerli. Gerçi yeni bir kablo alırım sıkıntı değil.
Tüm monitörlerde öyle. Monitörlerle alakalı bir durum değil. Hdmi kabloları 144hz desteklemiyor. DVI yada Displayport tercih ediliyor bilgisayar tarafında.

Monitörün yanında DVI ve Display port kablosu geliyor. Display port, 144hz 1ms Değerlerinde kullanıyorum.

Tüm monitörlerde öyle. Monitörlerle alakalı bir durum değil. Hdmi kabloları 144hz desteklemiyor. DVI yada Displayport tercih ediliyor bilgisayar tarafında.
Atılan ürün linkinde DVI ve HDMI yazıyordu da o yüzden öyle dedim. O zaman attığın ürün linki yanlış yazılmış özellikler kısmı.
Şimdi resmi sitesine baktım DP girişi mevcut. Bu fiyata çok iyi duruyor.

Atılan ürün linkinde DVI ve HDMI yazıyordu da o yüzden öyle dedim. O zaman attığın ürün linki yanlış yazılmış özellikler kısmı.
Şimdi resmi sitesine baktım DP girişi mevcut. Bu fiyata çok iyi duruyor.
Sitede Displayport yazmamışlar. Alırken bende dikkat etmedim. Şansıma varmış :D
Peki bu monitör nasıl
Bana iyi geldi 1 ms ve 144hz ayrıca 1920×1080 çözünürlüğü var anladığım kadarıyla.
Bu monitörün yanında Displayport yada DVI kablosu gelmiyor onuda söyleyeyim. Arkadaşım aldı + olarak Vatana bizzat sordum "bazılarında var bazılarında yok. Çıkada bilir çıkmayada" gibi saçmasapan bir cevap aldım. Eğer çıkmazsa 40 Tl civarında bir displayport kablosu alman gerekecek 144hz almak istersen.

merhabalar arkadaşlar sistemin için 1500 ile 2500 arası bir monitör alıcam tavsiyede bulunabilirmisiniz?
sistem:
nvdıa 1060 ekran kartı
8gb ram
intel i7 8750h 2.2ghz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı