1500 TL 2. el elektro gitar önerisi

WBB

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle gitar çalmaya yeni başlayacağımı belirtmek isterim. Bu yüzden ne kadar uygun fiyatlı olursa benim için daha iyi olur. Tabii ucuz olsun ama elimde de kalmasın. Haliyle elimde hiçbir gitar veya yan ürünü yok. O yüzden 1500TL ile sıfırdan ses çıkartabilmek için gerekli tüm yan ürünler ile birlikte almak istiyorum. Gezinirken bu ilan gözüme takıldı. Fazla bakınma imkanım olmadı. Bu ilanda da "telleri değiştirmek gerekiyor" demiş. Bu işlem zor mudur? Genelde metal tarzları dinlerim. Bu ilanda ki amfi iş görür mü? Sizin marka, model önerileriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telleri değiştirmek zor değil ancak tavsiyem giriş seviyede Ibanez ya da Cort'a yönel. Senin metal ihtiyacını karşılar.

Fiyatı aşırı. O halde şu an sıfırı 3k TL olan kasasında arka ufak bi boya atması olan Ibanez GRG170DX'imi 1800TL'den satarım. Geçen sene Amfiyle 500TL'ye almıştım. 1200TL ederi var o ilanın.

Gitar metal için güzel, amfi için aynısını söyleyemeyeceğim. Gerçi bu bütçede 10W üstüne çıkmak pek mümkün değil. Amfi olarak bunu tercih edebilirsiniz.

Gitar olarak da bunları önerebilirim:

Gitarda fiyat araştırması yapmadım. Bu modelleri yine ikinci el olarak farklı renklerde ve fiyatlarda bulabilirsiniz. Tel değiştirmek de zor değil, hakkında birkaç video izlerseniz veya bilen birisine yaptırıp öğrenseniz kendiniz de yapabilirsiniz.

Dinlediğin, çalmak istediğin sanatçılar kimler ?
AC/DC, Metallica, Motörhead, İron Maiden, Guns N' Roses ve benzeri grupları ağırlıklı dinlerim ama yeri geldiğinde daha sakin müziklerde dinlerim ve çalmak isterim. Tabi yeni başlangıç için uçuk örneklerdir muhtemelen. :D

Sakin şarkılar da çalacaksanız bir single manyetik iyi olurdu aslında. HSH gitarlar bakabilirsiniz o zaman.
Hocam sizi de yoruyoruz ama bir tane single manyetik dediğiniz bu mu oluyor?
Bu ilanda ki gitarı 1.250TL ye indirdim. Biraz daha indirir 1.200TL ye ayarlarım. :D Kılıf ve tremolo kolu varmış. Pena da isterim yanında. Birde yanına sizin bahsettiğiniz amfi ve jak kablosu ile 1.700TL ye olur gibi duruyor. Bütçeyi aşıyoruz ama gitarın rengi çok hoşuma gitti. Model olarak peki değer mi bu modele 1.200TL?

Hocam sizi de yoruyoruz ama bir tane single manyetik dediğiniz bu mu oluyor?
Bu ilanda ki gitarı 1.250TL ye indirdim. Biraz daha indirir 1.200TL ye ayarlarım. :D Kılıf ve tremolo kolu varmış. Pena da isterim yanında. Birde yanına sizin bahsettiğiniz amfi ve jak kablosu ile 1.700TL ye olur gibi duruyor. Bütçeyi aşıyoruz ama gitarın rengi çok hoşuma gitti. Model olarak peki değer mi bu modele 1.200TL?
Güzel seçenek, fiyatı da uygun gibi. yukarıda Bora'nın dediği gibi eğer sakin parçalarda çalmak istiyorsan HSH gitarlara yönelebilirsin. Bu arada bende 3 gün önce Jackson JS11 aldım yanına Blackstar LT-Echo 10 aldım. İkisinden de gayet memnunum. Sıfır aldığım için amfi bütçesinden biraz kıstım ama sen daha iyi modellere yönelebilirsin.

Gitar güzel görünüyor. Evet, HSH dediğimiz manyetik tasarımı budur. Bu modeli çalma fırsatım olmadı hiç, o yüzden ergonomisi hakkında pek yorum yapamayacağım fakat alınabilir bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı