3000 TL sistem toplama

Bütçe
3000
Öncelikle selamünaleyküm 2. el bir bilgisayar toplamak istiyorum. Parçalar 2. el olabilir, maksimum 1500 TL. Öğrenciyim, kendi imkanlarımla bir sistem toplamak istiyorum oyun +günlük kullanım için.
Oynayacağım oyunlar:
CS:GO.
League of Legends.
Valorant.

Bu oyunları oynayacagım genel olarak + birkaç Single Player oyunları.

Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Sahibindenden parça olur parçalar Yalova ve bursadan olursa çok sevinirim. (sistem DDR3 olabilir bence siz daha iyi bilirsiniz)

Not: Çok yeni nesil olmasına gerek yok beni 1-2 sene idare etsin yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
1156 sistem olabilir. Ancak anakart işlemci RAM soğutucu zaten bütçen civarlarında tutacak. Ekran kartı alamazsın, kaldı ki hard disk PSU kasa yoksa elinde dediklerini akıcı kasmadan oynatacak bir sistem toplanmaz.

1156 sistem olabilir. Ancak anakart işlemci RAM soğutucu zaten bütçen civarlarında tutacak. Ekran kartı alamazsın, kaldı ki hard disk PSU kasa yoksa elinde dediklerini akıcı kasmadan oynatacak bir sistem toplanmaz.

DDR3 bir sistem çıkmaz mı hocam işlemci FX6300 işlemci falan ekran kartına gerek kalmaz bence.

Bu sistem iyi ekran kartını Power'ı değiştirip o.c. Yaparsan çok iyi bir sisteme dönüşür artan para ile de oyun vs alırsın.

DDR3 bir sistem çıkmaz mı hocam işlemci FX6300 işlemci falan ekran kartına gerek kalmaz bence.

FX serisinde dahili GPU yok diye biliyorum. APU'larda var. Bende DDR3 sistem kullanıyorum oyun için en aşağı 1156 veya AM3 lazım maalesef. Dediğin işlemciyi alırsan ekran kartı alman gerekecek her türlü.

Bu sistem iyi ekran kartını Power'ı değiştirip o.c. Yaparsan çok iyi bir sisteme dönüşür artan para ile de oyun vs alırsın.

775 pin EBA canavarı drop yemekten kasmaktan keyif alamaz. 1156 Xeon dizse şu an bile iş görür kendim de kullandım RX 580'e kadar darboğaz yapmıyor overclocklanınca.

FX serisinde dahili GPU yok diye biliyorum. APU'larda var. Bende DDR3 sistem kullanıyorum oyun için en aşağı 1156 veya AM3 lazım maalesef. Dediğin işlemciyi alırsan ekran kartı alman gerekecek her türlü.

775 pin EBA canavarı drop yemekten kasmaktan keyif alamaz. 1156 Xeon dizse şu an bile iş görür kendim de kullandım RX 580'e kadar darboğaz yapmıyor overclocklanınca.

Örnek veriyorum hocam.

Kanka toplamaya başlıyordum la onu.
Reis ben siz kadar anlamıyorum sadece düşündüm sen diyorsan APU sistem topla öyle toplayalım var mı önerdiğin bir sistem.

775 pin EBA canavarı drop yemekten kasmaktan keyif alamaz. 1156 Xeon dizse şu an bile iş görür kendim de kullandım RX 580'e kadar darboğaz yapmıyor overclocklanınca

APU sistemler hakkında bilgim yok. Ancak içindeki dahili ekran kartları görüntü almalık oluyordu en son. Oyun oynamaya çok gelmez yani. Birkaç sene önce olsa ekran kartı dahil güzel bir DDR3 sistem kurulurdu. APU işini bilgisi olan önersin bence ben güncel haliyle alakalı bilgi sahibi değilim. 775 pin Google'a girerken bile takılır aklında bulunsun. Film izlemek için vs alınır sadece.

Screenshot_2021-10-24-12-51-47-476_com.sahibinden.jpg

Arkadaşlar ne diyorsunuz buna DDR4 sistem muhtemelen HDD'yi alacağım 2-3 ay sonrasında SSD takarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı