1500 TL Akıllı Telefon Tavsiyesi

Telefon almak istiyorsanız kendinize bir öncelik belirlemelisiniz. Mesela alacağım telefonun kamerasından taviz vermemeliyim gibi. Çünkü telefonlarda bir özellik çok iyiyken diğer ozellikler sizi tatmin etmeyebilir.

Ben size özelliklerini şöyle belirteyim, karar size kalmış...

- Öncelikle boyut olarak Mi5s Plus daha büyük ve ekran boyutu da fazla(5.7-5.2 inç). Ayrıca Mi5 Plus'ın ekran gövde oranı daha fazla.
- HTC 10 ekran ppi'ı daha yüksek olduğundan(bayağı bir farkla) gözünüze daha canlı gelecektir.
- Batarya konusunda Mi5 Plus açık ara önde(3800-3000 MAh)
- Kamera yönünda en önemli şey kameranın kaç MegaPiksel olduğu değil, içindeki lenslerin ve yazılımının kalitesidir. Bu yüzden çekilen fotoğrafları incelemek ve inceleme videolarını izlemek gerek. Aşağı yukarı özellikler olarak aynı duruyor fakat bence HTC 10 daha iyi. Ama tabii ki inceleme videolarını izlemekte fayda var[emoji1]
- Donanımsal olarak ikisinde de 4 gb RAM, 4 çekirdek var. Aşağı yukarı aynılar fakat çok az farkla Mi5S Plus önde.(Mi5D Plus 6gb RAM seçeneği de var.)
- Mi5S Plus'ın 4G internet hızı açık ara önde. Yani bu demek oluyor ki, siz mobil paketinizden internete girdiğiniz zaman Mi5S Plus daha hızlı internete giriyor.
- HTC 10'da Android 8, Mi5S Plus'ta Android 6 var.
- İkisinde de hızlı şarj var.
- Son olarak Mi5S Plus hafıza kartı takılamıyor. HTC 10 takılabiliyor.

HTC 10 tavsiye etmiyorum çünkü forum sayfalarında çok sorun yaşayan var.

Şu yazdığınızı dün geceden beri düşündüm. HTC 10'un sorunlu olduğunu kim çıkarıyor? Siz galiba M9 ile karıştırıyorsunuz. SD 810 sorunlu bir yonga setiydi. Bu cihaz için açılan 1-2 sorun çıktı konuları o cihazın sorunlu olduğunu göstermez. Böyle bir durum varsa bu cihaz hakkında sorunlu olduğuna dair makaleler yazılırdı. Aynı durum Galaxy S serileri içinde söz konusu. Milyon tane satış rakamına ulaşıyor firma 2-3 kişide ender görülen bir sorun olunca aman almayın kronik sorunları var deniliyor. Buraya bir telefon hakkında olumsuz bir konu açılıyorsa gidin başka yerlerden de araştırın. Sorunu her kullanıcı yaşıyor mu? bunun hakkında oluşturulmuş makaleler var mı? diye. Bu konuları yerli ve yabancı kaynaklardan araştırmadan yapılmış olan karalamalara sizde destek çıkmayın lütfen.

Merhaba

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ » Sayfa 1 - 1148

linkteki konudaki sadece son sayfalara göz atarak dahi bu çıkarımı yapabilirsiniz. Sayfaların çoğunda servis,restart atma,kamerayı açınca kapanma,batarya azalınca kendiliğinden kapanma,ekranın bir bölgesinde dokunmatik kaybı,sistemin boştayken şarj tüketmesi,anakart değişimi,servise gönderilen cihazın kargo süresi gibi mesajların yoğunluğu bence yeterli bir kanıt oluşturuyor. HTC 10 daha önce almayı planladığım için kullanıcı sayfasını takipte kalmıştım. Yaşanan problemlerin fazla olması nedeniyle vazgeçmiştim. Dediğiniz gibi tek bir mesaja bakarak bir ürünü karalamak doğru olmaz. Bende pek çok mesajı gözeterek bunu söyledim.

@Alpi350

Merhaba

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ » Sayfa 1 - 1148

linkteki konudaki sadece son sayfalara göz atarak dahi bu çıkarımı yapabilirsiniz. Sayfaların çoğunda servis,restart atma,kamerayı açınca kapanma,batarya azalınca kendiliğinden kapanma,ekranın bir bölgesinde dokunmatik kaybı,sistemin boştayken şarj tüketmesi,anakart değişimi,servise gönderilen cihazın kargo süresi gibi mesajların yoğunluğu bence yeterli bir kanıt oluşturuyor. HTC 10 daha önce almayı planladığım için kullanıcı sayfasını takipte kalmıştım. Yaşanan problemlerin fazla olması nedeniyle vazgeçmiştim. Dediğiniz gibi tek bir mesaja bakarak bir ürünü karalamak doğru olmaz. Bende pek çok mesajı gözeterek bunu söyledim.

@Alpi350
Sizce Mi 6 almalıyım?

Ben olsam dediğim gibi U Ultra alırdım. HTC 10'un daha güncelleştirilmiş bir versiyonu. Ayrıca üst Edge ekranı farkındalık yaratıyor.

@156318 HTC'lere göre daha çok güncelleme alacaktır. Ayrıca garanti olarak HTC ile fark olmayacak çünkü ikisinide ithalat garantili alacaksınız. Mİ 6 güçlü donanıma sahip ve ülkemizde popüler bir cihaz haline geldi. Ben olsam HTC yerine Mİ 6 alırdım. 6 GB RAM ve snapdragon 835 ile uzun bir kullanım ömrü sunacak güçte.

Bütçe varsa Mi6 çok daha iyi bir cihaz, alabilirsin.
Sırf performans anlamında bir gıdım daha önde diye geriye kalan tüm özelliklerini bir kenara atamayız.

Ön ve arka kamera performansı, video performansı, ekran, ses kalitesi ve daha iyi malzeme kalitesi olarak HTC daha iyi ve stabil bir cihaz. Mİ6 bu noktalarda çok geride kalıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı