1500 TL AMD Sistem tavsiyesi

Azat ÇETİN

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yakın zamanda AMD sistem toplamak istiyorum fakat bir türlü bir birine uyuşturamadım hiçbir şeyi.

Monitör, kasa, HDD, SSD, var tek istediğim, RAM, Ekran kartı, işlemci ve anakart. 1500TL sınırım var, şimdiden yardımcı olucaklara teşekkür ederim.

Bu sistem hakkında yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani monitöründe vga mı bulunmakta ?

Buyrun sistem 948tl ekran kartı ise 540tl civarı bir fiyata sahip ; Gta 5 baz alırsak senin topladığın sistemde orta ayarlarda oynanırken benimkinde ise yüksek ayarlarda oynanabilir. Aynı zamanda kaliteli bir psu bulunmakda. Yeterli soğutma ile işlemci ve ekran kartı overclock edilebilir. Kalan 10 tl ile 1 paket lark alıp sigaraya başlayabilirsin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2017-01-16-02-06-35.png
    Screenshot_2017-01-16-02-06-35.png
    34,5 KB · Görüntüleme: 119
  • Screenshot_2017-01-16-02-07-55.png
    Screenshot_2017-01-16-02-07-55.png
    76,8 KB · Görüntüleme: 140
Son düzenleme:
Yani monitöründe vga mı bulunmakta ?

Buyrun sistem 948tl ekran kartı ise 540tl civarı bir fiyata sahip ; Gta 5 baz alırsak senin topladığın sistemde orta ayarlarda oynanırken benimkinde ise yüksek ayarlarda oynanabilir. Aynı zamanda kaliteli bir psu bulunmakda. Yeterli soğutma ile işlemci ve ekran kartı overclock edilebilir. Kalan 10 tl ile 1 paket lark alıp sigaraya başlayabilirsin.
Cevapların için teşekkür ederim. Biraz değerlendirme yapıp şöyle bir sonuç elde ettim. Dediğiniz gibi ekran kartına biraz daha abandım. Bu arada DVI-VGA dönüştürücü kullanmam performansı azaltırmı ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    56,3 KB · Görüntüleme: 94
Anakartın asus modelinde dvı+vga, msi modelinde ise hdmi+vga bulunmakda. Monitörünüze uygun olanı alırsanız dönüştürücü kullanmanıza gerek kalmaz. Vgı kullanıyosanız buyrun anakartın ismi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2017-01-16-17-32-32.png
    Screenshot_2017-01-16-17-32-32.png
    73,2 KB · Görüntüleme: 97
Anakartın asus modelinde dvı+vga, msi modelinde ise hdmi+vga bulunmakda. Monitörünüze uygun olanı alırsanız dönüştürücü kullanmanıza gerek kalmaz. Vgı kullanıyosanız buyrun anakartın ismi.
Y0rumun için teşekkür ederim, çuan seçtiğim anakarttada VGA giriş mevcut fakat anakartla alakası yok sistemde Ekran kartı olucak o yüzden ekran kartı için DVI-VGA çevirici kullanıcam sanırım. Sorum şu şekilde idi Dönüştürücü kullanırsam bi performans düşüşü olurmu sonuçta bu ekran kartı analog giriş için üretilmemiş. Bunu merak ediyorum DVI-VGA dönüştürücü kullanırsam ekran kartı normalden daha az mı performans verir ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı