1500 TL anakart, işlemci ve RAM önerisi

Bütçe
1500 tl
Benim düşüncem Ryzen çünkü örnek verirsek:
R5 3600 i5 10400F'nin rakibi O.C'siz 10400F oyun performansında biraz önde ama renderda R5 3600 O.C yaparsanız R5 3600 oyunda da öne geçiyor.
Benzer bir durum R5 5600X ve i7 10700K'da da var. R5 5600X burada çok daha üstün çünkü R5 5600X yer yer i9 10900K'yı geçen bir işlemci. Sizin durumunuza gelince Intel düşük bütçede alınması zor bunun sebebi işlemcinin ucuz anakartın pahalı olması O.C yapabileceğiniz en düşük anakartlar 700'den başlıyor.(ölü soket olduklarından bahsedmiyorum bile)
R5 1600 AF+B450M-2+Adata XPG 3000 MHz 8 RAM.

Hocam çok iyi açıkladınız.🤌 değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.
Tavsiye ettiğiniz sistemi daha iyi benimsedim artık.👍

Beni 5 6 yıl götürecek bir sistem olur umarız. Böylelikle bu sistemde GTX 760 ekran kartı mı rahat kullanabilirim galiba?

Beni 5 6 yıl götürecek bir sistem olur umarız. Böylelikle bu sistemde GTX 760 ekran kartı mı rahat kullanabilirim galiba?
Kullanabilirsiniz GT1030'un bir miktar üstünde bir ekran kartı ileride GTX 1050Tİ veya GTX 1650 gibi modellere yükseltme yapabilirsiniz ek olarak ilk işiniz 2X8 ram yapmak olsun.
3-4 yıl götürür diye düşünüyorum 5-6 oyun oynanamayacaksa götürür.(5. yıldan sonra 30 FPS vs. oynarsınız.)

Rahatlıkla kullanırsınız. Şartlar düzelince daha iyi bir ekran kartına geçerseniz işlemci tarafında Ryzen 5000 işlemcilere kadar önünüz açık. Bu yüzden eğer alabiliyorsanız en az 3000-3200 MHz bellek kiti tavsiye ediyorum size. İşlemci tarafında ise ikinci el pazarına bir bakmanızı tavsiye ederim ilk Ryzen sistemimi topladığımda ikinci el ile başlamıştım, iyi fırsatlar olabiliyor.

Evet hocam zaten bu sistemde ilk işim
1 tane daha 8 gb 3000MHz Ram almak olacak.
Bu arada dediğiniz gibi bu sisteme yükseltmeye yapabilirim degilmi hani m2 ssd vs. Daha sonra ekran kartı gibi.
Cok soru soruyorum hocam kb .

Baya bu işlerde çok araştırma yapıyorum.😊

Sonuçta para vericez. Güzel bir sistem alalım değil mi?😃🤌🤌
Rahatlıkla kullanırsınız. Şartlar düzelince daha iyi bir ekran kartına geçerseniz işlemci tarafında Ryzen 5000 işlemcilere kadar önünüz açık. Bu yüzden eğer alabiliyorsanız en az 3000-3200 MHz bellek kiti tavsiye ediyorum size. İşlemci tarafında ise ikinci el pazarına bir bakmanızı tavsiye ederim ilk Ryzen sistemimi topladığımda ikinci el ile başlamıştım, iyi fırsatlar olabiliyor.

Hocam sağ ol değerli yorumunuz için bu anakarta dediğiniz gibi 5bin serisi bir Ryzen islemcide destekliyor galiba doğru mu anladım.

Ve 2. el pazarında işlemci almak mantıklı olur mu?

ya da hangi işlemci önerirsiniz bir de sizden bir fikir alalım😃
Gigabyt B450 S2H V2 5000 serisini destekliyor mu?

Son düzenleme:
Evet hocam zaten bu sistemde ilk işim
1 tane daha 8 gb 3000MHz Ram almak olacak.
Bu arada dediğiniz gibi bu sisteme yükseltmeye yapabilirim degilmi hani m2 ssd vs. Daha sonra ekran kartı gibi.
Cok soru soruyorum hocam kb .

Baya bu işlerde çok araştırma yapıyorum.😊

Sonuçta para vericez. Güzel bir sistem alalım değil mi?😃🤌🤌

Hocam sağ ol değerli yorumunuz için bu anakarta dediğiniz gibi 5bin serisi bir Ryzen islemcide destekliyor galiba doğru mu anladım.

Ve 2. el pazarında işlemci almak mantıklı olur mu?

ya da hangi işlemci önerirsiniz bir de sizden bir fikir alalım😃
Gigabyt B450 S2H V2 5000 serisini destekliyor mu?
B450 5. nesili destekliyor evet ve M.2 yuvası var anakartanızda. İşlemci olarak R5 2600 alabilirsiniz RTX 2060 darboğazını kurtarıyor ama sadece çok bir fark yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı