1500 TL anakart, işlemci ve SSD önerisi

Murat Döner

Kilopat
Yer
Amasya
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknolojileri
Benim ekran kartım, harddiskim, güç kaynağım ve RAM'im var. Bunların bilgilerini vereceğim siz de bana zahmet olmaz ise 1 adet anakart(3.0 olsun), 1 adet SSD (120 GB), 1 adet işlemci ve o işlemciye göre sessiz bir fan önerebilir misiniz? Genelde oyun ve Premiere gibi Adobe programları kullanacağım yani 3.0GHz ve üstü olursa iyi olur. Bütçem maksimum 1500 TL, şimdiden teşekkür ediyorum.

Parça bilgilerim:

- 4*4 = 8GB RAM ( Elixir ve Samsung )
- MSI Radeon R7 250
- 500 Watt Platoon
- 500 GB Samsung HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci
Anakart
SSD
Soğutucu hakkında bir fikrim yok.

Peki bütçemi biraz daha zorlayıp 3.10 GHz almaktansa AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz 6MB Vega 8 GPU AM4 İşlemci alsam olur mu arkadaşlar ? Tabi bununda MB'i düşük ama bilemiyorum sizce hangisi mantıklı MB yüksek olan mı GHz yüksek olan mı ? Ya da arkadaşımın önerdiği 3.10 GHz Ryzen 1200 işlemci overclock edilebilir mi ?
Eski mimari parçalara sıfır parça almak hiç mantıklı değil. 1100-1200 TL ile ikinci el 4790K, Z97 anakart alınabilir. SSD sadece sıfır alınabilir.

İkinci el almak istemiyorum maalesef :(

Peki bütçemi biraz daha zorlayıp 3.10 GHz almaktansa AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz 6MB Vega 8 GPU AM4 İşlemci alsam olur mu arkadaşlar ? Tabi bununda MB'i düşük ama bilemiyorum sizce hangisi mantıklı MB yüksek olan mı GHz yüksek olan mı ? Ya da arkadaşımın önerdiği 3.10 GHz Ryzen 1200 işlemci overclock edilebilir mi ?

İkinci el almak istemiyorum maalesef :(
2200G alırsan anakartı da am4 işlemci tipine uygun alman gerek. Yani benim önerdiğim anakart olmaz.

2200G alırsan anakartı da am4 işlemci tipine uygun alman gerek. Yani benim önerdiğim anakart olmaz.

1200 öneren arkadaş için yazdı sanırım onu. Bence 2200g alın sizin ekran kart kadar vardır onboardıda. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı