1500 TL bisiklet önerisi

maestro1903

Centipat
1.83 boyum 80-85 arası kilom var. Daha çok şehirde kullanacağım ama yormayan alüminyum kadrolu dağ bisikleti arıyorum. 1500-1700 TL bütçem var.

Bir de v fren mı disk fren mı tercih etmeliyim hangisi daha iyi olur?

Şehir üzerinde V-Fren daha iyidir üstelik bozulduğunda yaptırma ücreti çok ucuz. Eğer Dağ üzerinde kullanacaksanız Disk fren daha uygundur. Yağmurda sorun çıkartmaz.

Disk daha iyi tutacaktır. Bisiklete gelecek olursam fiyatlar çok artmış ne önerebileceğimi bile bilmiyorum...

Şehir üzerinde V-Fren daha iyidir üstelik bozulduğunda yaptırma ücreti çok ucuz. Eğer Dağ üzerinde kullanacaksanız Disk fren daha uygundur. Yağmurda sorun çıkartmaz.
Arkadaş dağ bisikleti yazmış göz önünde bulundurunuz.

Fren olarak mekanik disk fren önermem. Bütçeniz yetiyorsa hidrolik disk fren yetmiyorsa v-fren almanızı öneririm.

Öneriniz için teşekkürler. Arada dağ ve bayırda da kullanacağım için dağ bisikleti arıyorum.
Disk daha iyi tutacaktır. Bisiklete gelecek olursam fiyatlar çok artmış ne önerebileceğimi bile bilmiyorum...

Arkadaş dağ bisikleti yazmış göz önünde bulundurunuz.

Teşekkürler. Evet maalesef fiyatlar çok artmış :(
Fren olarak mekanik disk fren önermem. Bütçeniz yetiyorsa hidrolik disk fren yetmiyorsa v-fren almanızı öneririm.

Teşekkür ederim. Bu şekilde bir öneriniz var mı?

Almalı mıyım sizce bütçemi geçiyor ama piyasada doğru düzgün bisiklet kalmamış veya Corel'li 5.3, bisan MTB 7100'e falan mı bakmalıyım.

Son düzenleme:
Dün bisikletçideydim bahsettiğiniz modellerin hepsine baktım . Bisikletçinin sözünü aynen aktarıyorum “kronların malzemesi o kadar iyi değil internette boşu boşuna övüyorlar “ bunu söylerken dükkanda 5 tane kron bisiklet vardı .Xc 150 ‘ye baktım fakat kadroyu çok beğenmedim (boyası hariç) ,Force 920’nin aynakolu markasız carraro tarafından üretiliyor o yüzden 920’yi de eledim . Mosso var mı siz de dedim ? Var dedi hemen depoya gittik son mosso wildfire’ı çıkardık kadro güzel üzerindeki set güzel (Boyası ve göbeklerini pek sevmedim) sonra wildfire’ı seçtim . O fiyat bandında wildfire öneririm . Bisan almak istiyordum ben , orada 7050 vardı ve zincir sürekli kadroya çarpıyordu o yüzden almadım diğer modeller hakkında yorum yapamayacağım .
Hidrolik fren biraz daha ağırdır fakat bakımları iyi yapılırsa sıkıntı çıkarmaz , v frene göre daha hızlıdır . V fren ise ucuzdur hafiftir parçaları da ucuz ve hafiftir gönlümde taht kurmuştur . Jantlar sürüş esnasında çamurlanırsa v fren pek çalışmayacaktır fakat hidrolik fren daha yukarıda olduğu için oraya çamur bulaşmamış olur ve daha güzel çalışır . Benim önerim mosso wildfire v fren olurdu .

Şu son zamanlarda Peugeot aklıma yatıyor (ama pahalı). Bakım maliyeti olarak V-fren iyidir ama disk fren herhangi bir kırılmada büyük ücretler gidiyor seçim sizin. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı