1500 TL civarı TN panel monitor önerisi

BigBlueTR

Hectopat
Selamlar arkadaşlar. Şu an AOC 75 Hz 1 ms 24" monitör kullanıyorum. sistemim imzamdaki gibidir. Monitörümü 144 Hz almak istiyorum. Bütçem maksimum 1600 lira. 24 Inc olması tercihim. Genelde rekabetçi oyun oynamıyorum. Aklıma gelirse 2 el PUBG atar çıkarım. IPS ve VA panel renk kalitesi olarak biliyorum daha üstün ancak bugün bir arkadaşın 4 bin TL'lik IPS monitörde ghosting yaşadığını okuyunca çekingen kaldım. Şu zamana kadar AOC monitörümde herhangi bir ölü piksel veya ghosting yaşamadım. Sizden ricam maksimum bütçe 1600 TL olacak şekilde 24" 144 Hz 1 ms TN panel monitor tavsiyesi istiyorum.

Sistem: i5 8400- G.Skill 2x8 16 GB 2666 MHz-MSI4 B360 PRO VD-Samsung Evo 970 250 GB M2SSD-MSI RTX 2060 Gaming Z-Cooler Master Masterbox MB511 kasa-Xigmatek TYR SD964B işlemci soğutucu-Rampage 600 +80 bronz PSU-AOC 75 Hz 1 ms 24" Gaming monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım kullandığınız model TN, o yüzden kaybınız olmaz tekrar TN alırsanız. Eğer bütçe artırabilirseniz ASUS MG248 tavsiye ederim, Technopat YouTube kanalında incelemesi mevcut.

Kullandığım monitör bu.
.
Sizin önerdiğiniz monitör de bu mudur?
.

Aslında TN yerine VA tercih edebilirsiniz. IPS paneller ne yazık ki ne kadar hızlı ve iyi olurlarsa olsunlar bir nebze ghosting barındırıyor. TN paneller halen en hızlı paneller. https://www.hepsiburada.com/asus-vg...display-full-hd-led-oyuncu-monitor-p-BD303205 Bu monitörü çok uzun zaman kullandım ve hiç pişman etmedi TN isterseniz önerebilirim. Eğer bir tık bütçe arttırma imkanınız var ise https://www.hepsiburada.com/asus-tu...splay-freesync-curved-monitor-p-HBV00000R2YJX bu VA panelli modeli de öneririm. Rekabetçi oyun çok fazla oynamadığınızı belirttiğiniz için VA sizin için hem oyun hem günlük kullanım açısından daha verimli olabilir.

Aslında TN yerine VA tercih edebilirsiniz. IPS paneller ne yazık ki ne kadar hızlı ve iyi olurlarsa olsunlar bir nebze ghosting barındırıyor. TN paneller halen en hızlı paneller. https://www.hepsiburada.com/asus-vg...display-full-hd-led-oyuncu-monitor-p-BD303205 Bu monitörü çok uzun zaman kullandım ve hiç pişman etmedi TN isterseniz önerebilirim. Eğer bir tık bütçe arttırma imkanınız var ise https://www.hepsiburada.com/asus-tu...splay-freesync-curved-monitor-p-HBV00000R2YJX bu VA panelli modeli de öneririm. Rekabetçi oyun çok fazla oynamadığınızı belirttiğiniz için VA sizin için hem oyun hem günlük kullanım açısından daha verimli olabilir.
Bildiğim kadarıyla VA paneller IPS'lerden ghosting konusunda daha beter oluyor, bu eskide kalmış olabilir ama kesinlikle hatırlıyorum böyle birşey.

Bildiğim kadarıyla VA paneller IPS'lerden ghosting konusunda daha beter oluyor, bu eskide kalmış olabilir ama kesinlikle hatırlıyorum böyle birşey.

Tabiki mümkündür. Aslında monitörün içerisinde kullanılan panelin etkisi de çok fazla. Ama günlük kullanım ve AAA oyunlar için genelde VA en tatminkar olanı gözüküyor. Kontrast ve renk gamutu bakımından TN panele kıyasla. Ama fps competitive tarzı oyunlar oynayanlar için hala TN 1 numara.

Tabiki mümkündür. Aslında monitörün içerisinde kullanılan panelin etkisi de çok fazla. Ama günlük kullanım ve AAA oyunlar için genelde VA en tatminkar olanı gözüküyor. Kontrast ve renk gamutu bakımından TN panele kıyasla. Ama fps competitive tarzı oyunlar oynayanlar için hala TN 1 numara.
Aynen öyle, benim açımdan TN film dizi izlemek için de güzel geliyor ama hepsi kişisel şeyler.

Kullandığım monitör bu.
.
Sizin önerdiğiniz monitör de bu mudur?
.
Evet o model, bazı ucuz versiyonları açılmış, DOA, veya teşhir ürünü olabiliyor dikkat edin.

Samsung 24 İnç CRG50 144Hz FreeSync Kavisli VA Gaming Monitör 144Hz, VA panel, Curved ve Samsung. Bence monitör konusunda Samsung en iyilerden. Bu modele bir bakın. Hem yanında Bannerlord veriyorlar.

Ölü piksel veya ghosting durumu çıkarsa diye korkuyorum.
@bykn sadece bu ghosting ve ölü piksel olayından dolayı çok çekiniyorum. Yoksa alttaki modelide alabilirim.
.

Eğer samsung monitörü kendi sitesi üzerinden alırsanız ölü pixel yada ghosting v.s çıktığı takdirde 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade yapabilirsiniz bu yönde bir kuşkunuz olmasın. Hem de bannerlord hediyesi artısı. Açıkçası zaten şu anda mesafeli satış sözleşmesi durumu var ama bizim firmalarımız ne kadar uyguluyor yada uygulamak istiyor ayrı konu :) 2 monitörde sizi üzmez biri ıps diğeri va. Hangi monitörü tercih ederseniz edin benim tavsiyem iade politikası sağlam olan firmadan yada siteden almanız. Örneğin amazon.tr vatan bu konuda çok iyiler. Samsung kendi sitesinden alım yaparsanız aynı şekilde. Benim bizzat edindiğim deneyimler bu firmalar sizinde güvendiğiniz firmalar varsa bunları tercih edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı