1500 TL Intel işlemci tavsiyesi

ata3434

Centipat
Arkadaşlar orta seviyelerde Intel işlemci tavsiyeleriniz var mıdır? FPS olarak da guzel sonuçlar alabilelim. Bütçe 1300-1500 TL. Resimdeki işlemci ne kadar işimizi görür?

Dosya Ekleri

• 8D7B2CD6-A7A8-4AC0-AB39-958C75A236C4.jpeg
    8D7B2CD6-A7A8-4AC0-AB39-958C75A236C4.jpeg
    105 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Arkadaşlar orta seviyelerde Intel işlemci tavsiyeleriniz var mıdır? FPS olarak da guzel sonuçlar alabilelim. Bütçe 1300-1500 TL. Resimdeki işlemci ne kadar işimizi görür?
Elinde "anakart yoksa" bu devirden sonra Intel işlemci almanı önermem. Daha 10 dakika önce okudum yeni açığını bulmuşlar 😂 Bu gidişle daha da bulurlar. 2 ay sonra alacağın anakart da yeni nesil işlemcilerle beraber çöp olacak.

Elinde anakart varsa da işlemci tavsiyesi için ilk önce ekran kartını belirt ona göre önerelim.

Eğer anakart almadıysanız AMD öneriyorum. Aldıysanız 9600K alın. Bundan 2-3 ay sonra güzel bir soğutucu ile overclock ederek güzel performans alabilirsiniz. (Belki bir ay sonra :) .) Tabi anakartınız K ibareli bir işlemciyi kaldırabilecek düzeyde ise.(Z390)

9400F almayın bence...

Amd düşünmüyorum.İntelin bu tip modellerine bakıyorum.Peki ortalama fps nasıl olur?
Elinde "anakart yoksa" bu devirden sonra Intel işlemci almanı önermem. Daha 10 dakika önce okudum yeni açığını bulmuşlar 😂 Bu gidişle daha da bulurlar. 2 ay sonra alacağın anakart da yeni nesil işlemcilerle beraber çöp olacak.

Elinde anakart varsa da işlemci tavsiyesi için ilk önce ekran kartını belirt ona göre önerelim.
Arkadaşa katılıyorum. Her yeni işlemci modelinde soket değişiyorlar ve işlemci yükseltmek istediğinizde anakartı da değişmek zorunda kalıyorsunuz. Tabii ki yine de sizin tercihiniz. Ama illa Intel olacak derseniz 9400 tavsiyemdir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı