Bütçe
1500 TL
Makaleler
1
Yer
Ankara
Kolaylık olması adına direkt olarak nasıl bir koltuk aradığımdan bahsedeyim; öncelikle ürünün kaplaması kumaş olmalı, zira çok terleyen birisiyim. Ayrıca, 87 kg ağırlığında ve 191 cm boyundayım, uzun saatler (en az 8-9 saat) bilgisayar başında çalışmam gerektiği için vücudumu iyi bir şekilde desteklemesi gerekiyor ve en önemlisi rahat olmalı.

Bütçem dahilinde bulabildiğim Hawk Chair Fab V1 var, alınır mı? Daha önemlisi marka güvenilir mi? Alternatif olarak önerebileceğiniz marka - model var mı?
Gerçekten bütçemi aşmama (300 - 400 TL kadar) değeceğini düşündüğünüz bir öneriniz varsa da belirtebilirsiniz.

Kolaylık olması adına direkt olarak nasıl bir koltuk aradığımdan bahsedeyim; öncelikle ürünün kaplaması kumaş olmalı, zira çok terleyen birisiyim. Ayrıca, 87 kg ağırlığında ve 191 cm boyundayım, uzun saatler (en az 8-9 saat) bilgisayar başında çalışmam gerektiği için vücudumu iyi bir şekilde desteklemesi gerekiyor ve en önemlisi rahat olmalı.

Bütçem dahilinde bulabildiğim Hawk Chair Fab V1 var, alınır mı? Daha önemlisi marka güvenilir mi? Alternatif olarak önerebileceğiniz marka - model var mı?
Gerçekten bütçemi aşmama (300 - 400 TL kadar) değeceğini düşündüğünüz bir öneriniz varsa da belirtebilirsiniz.
Düşündüğünüz koltuk çok iyi alabilirsiniz.

Boy dışında neredeyse aynı sayılırız. Terleme olmaması için kumaş koltuklardan Hawk tercih ettim. Zio markası da kumaş koltuk yapmış fakat bütçenizi aşıyor sanırım. Koltuğu 1 haftadır kullanıyorum eski koltuğuma göre arada çok büyük fark oldu. Terletme gibi bir durum yaşamadım ve bel desteğini ayarlarsanız çok daha rahat oluyor.

Marka hakkında bilginiz var mı? Güvenilir mi? Teknobiyotik emsali bir yer değildir umarım.

Benim marka hakkında bir bilgim yok bir yayıncıdan görüp aldım isim vermek doğru olur mu bilmiyorum. Ayrıca eski konularda merkezlerine gittiğinizde fiyat konusunda yardımcı oldukları falan yazılmış.

Boy dışında neredeyse aynı sayılırız. Terleme olmaması için kumaş koltuklardan Hawk tercih ettim. Zio markası da kumaş koltuk yapmış fakat bütçenizi aşıyor sanırım. Koltuğu 1 haftadır kullanıyorum eski koltuğuma göre arada çok büyük fark oldu. Terletme gibi bir durum yaşamadım ve bel desteğini ayarlarsanız çok daha rahat oluyor.

Benim marka hakkında bir bilgim yok bir yayıncıdan görüp aldım isim vermek doğru olur mu bilmiyorum. Ayrıca eski konularda merkezlerine gittiğinizde fiyat konusunda yardımcı oldukları falan yazılmış.
Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim, eğer doğru anladıysam bahsettiğim modele sahipsiniz.
Oturduğumuz taban kısmı nasıl? İnce mi? Fotoğraflarında gördüğüm kadarıyla biraz ince gibi ve bu nedenle de bende zamanla sertleşecekmiş gibi bir ön izlenime neden oldu.

Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim, eğer doğru anladıysam bahsettiğim modele sahipsiniz.
Oturduğumuz taban kısmı nasıl? İnce mi? Fotoğraflarında gördüğüm kadarıyla biraz ince gibi ve bu nedenle de bende zamanla sertleşecekmiş gibi bir ön izlenime neden oldu.

Rica ederim, evet fab model bir koltuğa sahibim. Bence taban kısmı ince değil tabii bu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir fakat bana ince gelmiyor. İleride sertleşir mi bilmiyorum fakat şu anlık bir sıkıntı yok. Tabana güç uygulayıp bastırdığımda en aşağıya ulaşamıyorum gibi geliyor belki kullanılan malzemeden kaynaklıdır bilemiyorum. Eğer İstanbul'da oturuyorsanız gidip denemenizi öneririm karar vermeniz açısından daha sağlıklı olacaktır.

Hocam kesinlikle o kadar bütçeniz varsa ikea markus öneririm hawk gerçekten kalitesiz gibi görünüyor. Bende xDrive kasırga vardı 1800 TL alıp bugün 1150TL'ye sattım 1 ay kullandım kullanmadım direkt köşeye koyup eski (dandik koltuğa) geçtim. Bende ikea markusu sipariş edececğim.

@woRtt xDrive bana başından beri kalitesiz hissettirmiştir. Isınamadım o koltuk markasına bir türlü. Gerçi sadece ona özel değil onun gibi olan diğer markalara da ısınamadım.

Aradan aylar geçmiş hawk hala ilk gün aldığım gibi herhangi bir sıkıntısı yok ve değiştirme ihtiyacı hissetmedim. Tabii zam gelmiş gördüğüm kadarıyla. Benim için tek sorun -bunun koltuktan kaynaklandığını düşünmüyorum- öğlen 12'de bilgisayara oturup gecelere kadar oturmaya devam ediyorum eğer başka bir şey yapmayacaksam başından kalktığım süre toplasanız 1 saat etmez. Bu yüzden arada bir terletme yaptığı oluyor ama arada bir düzenli olarak başka şeylerle ilgilendiğim oluyor tabii ki bu sürelerde sıkıntı olmuyor.

@Hypno Hala bir koltuk alabilmiş değilim (birtakım beklenmeyen ekonomik yük nedeniyle) ama dediklerini dikkate alacağım, ilgin için hem sana hem de görüşlerini bildiren diğer arkadaşlara teşekkür ederim.
Konuyu hortlatmış olacağım, kusura bakmayın. Koltuk alabildiniz mi? Ben de bu aralar bakınıyorum. Belirli bir bütçem var fakat ne alacağımı bilemiyorum. IKEA'da bir kaç koltuğu denedim fakat beğendiklerim hep 5-8k arasındaki koltuklardı ki o kadar bütçem yok. Önerebileceğiniz bir şey var mı?

Geri
Yukarı