1500 TL monitör önerisi

haktan653

Hectopat
Merhaba, ekran kartım 1050 Ti, film dizi blu-ray kalitesi benim için önemli ve bazen de açıp son çıkan oyunları falan oynuyorum profesyonel olmayarak, Samsung curve merakım var yakından hiç görmedim ama tavsiye ediyor musunuz önerileri duymak isterim bazı düşündüğüm monitör linklerini ekledim.

Bu fiyat bandında en iyi monitör budur herhalde.

@Neverdies önerdiğin monitör TN panel TN panel önermiyoruz gerçekten renk kalitesi çok kötü.

Bu fiyat bandında en iyi monitör budur herhalde.

@Neverdies önerdiğin monitör TN panel TN panel önermiyoruz gerçekten renk kalitesi çok kötü.

Bu ASUS'u beğendim gibi ama satışta bulamadım şu an
Şimdi gördüm 24G2U5/BK şu an indirimde 1000TL ne diyorsunuz, 24G2U ile aralarında sadece Hertz farkı var sanırım

Son düzenleme:
XL2411P VP249QGR ve 24G2U duruma göre önerilebilecek monitörler ama Asus'u tavsiye etmem pek keza IPS ama renk derinliği 8bit zaten. IPS olmasının pek bir manası yok 10-12bit olmadıktan sonra. Tamam TN panellere göre 1tık daha iyidir ama o kadar yani. Oyun tarafında çok yarıyolda bırakır.

3'ünü de kıyasladım senin için, açıklayacağım farklarını, sen seçersin kullanım açısından;

Panel: IPS TN ve PANDA (IPS) şeklinde. Bu noktada eğer hz ve tepki süresine önem veriyorsan XL2411P daha iyi. Görüntü açısına önem veriyorsan IPS daha iyi.

Renk: 3 modelin de 8bit rengi var. Potansiyel olarak aynı monitörler. Fakat burada AOC Panda IPS'i iyi modifiye etmiş Renk Gamutu açısından zengin baya. Renk konusunda AOC daha iyi.

Piksel Derinliği ve Yoğunluğu: 3 Monitörün de aynı kafa kafaya.

Parlaklık: Asus ve AOC 250cmd2, Zowie 350cdm2. Burada ışıklı bir ortamda, özellikle direkt ışığın vurduğu noktalarda ekranda kararma olur Asus ve AOC için. Zowie'nin parlaklığı daha iyi.

Tepki süresi: Asus ve AOC'nin tepki süreleri Asus: 4ms GtG / 1Ms MPRT - Zowie: 1ms GtG - AOC: 1Ms MPRT

Şimdi MPRT ve GtG farklı şeyler. Yüksek hz'de ghosting ve bulanıklık olmaması için GtG önemli. Bu noktada Zowie çok çok daha iyi. Ha çok yüksek FPS oyunlar oynamayacağım 60 - 100 fps takılıcam. Filmler de zaten 30fps falan. Sıkıntı değil dersen AOC işini görür 1ms MPRT o hz aralığında ghosting yapmaz.

Sonuç olarak hem renk, hep hız açısından Asus'a bakma bile.

Performans önemli diyorsan Zowie
Renk önemli diyorsan AOC al.

Ha ama Renk önemli deyip AOC aldığında yüksek FPS oyun oynarken ghosting yaşaman muhtemel. GtG değeri yüksek çünkü
Performans önemli deyip Zowie alırsan da, film izlerken çok zengin renkler görmeyeceksin.

Bu noktada tabi karar senin, bu fiyat aralığında bişiden feragat etmen gerekiyor ama bu AOC ve Zowie modelleri en azından feragat etmediğin noktada seni tatmin ederler.

Yeni konular

Geri
Yukarı