1500 TL monitör önerisi

Merhaba, maksimum 1500 TL'lik FPS oyunları için monitör tavsiyesi istiyorum. Minimum 144 Hz olursa iyi olur. Hangi özellikler olmalı alacağım monitörde? 1 ms 144 Hz olması dışında panelinin falan ne olması gerekiyor? Ben bunu düşünüyorum. Sizce iyi midir?

HP 6ML40AA 21.5" 144Hz 1ms (HDMI+VGA) Freesync Oyuncu Fiyatı
Bu monitörde 144 Hz'i HDMI üzerinden alacağın için ekran kartındaki HDMI portunun sürümü de en az 1.3 olmalı. Ekran kartın nedir?

Bunu alin bence.
Arkadaşın önerdiğini alın. Ben de forumdan tavsiye üzerine IPS 144Hz 1ms bir monitör aldım, pişmanım. Monitorümü 1ms moduna aldığımda parlaklık ve kontrast değerleri öyle çok düşüyor ki zifiri karanlık odada bile göremiyorum ekranı gözlerim yoruluyor. Hiçbir panel TN panel gibi MS değeri veremiyor, üstelik IPS olanlar TN'lerden daha pahalı. FPS oyunu için alıyorsanız TN panel almaya ozen gösterin. Renk kalitesi çok kötü bu bir gerçek ama daha iyi oynamak için en doğru tercih TN.

Arkadaşın önerdiğini alın. Ben de forumdan tavsiye üzerine IPS 144Hz 1ms bir monitör aldım, pişmanım. Monitorümü 1ms moduna aldığımda parlaklık ve kontrast değerleri öyle çok düşüyor ki zifiri karanlık odada bile göremiyorum ekranı gözlerim yoruluyor. Hiçbir panel TN panel gibi MS değeri veremiyor, üstelik IPS olanlar TN'lerden daha pahalı. FPS oyunu için alıyorsanız TN panel almaya ozen gösterin. Renk kalitesi çok kötü bu bir gerçek ama daha iyi oynamak için en doğru tercih TN.
O kullandığınız monitör ile alakalıdır IPS panel tipleri TN panel tipinin renk kalitesinden daha kalitelidir.
Merhaba, maksimum 1500 TL'lik FPS oyunları için monitör tavsiyesi istiyorum. Minimum 144 Hz olursa iyi olur. Hangi özellikler olmalı alacağım monitörde? 1 ms 144 Hz olması dışında panelinin falan ne olması gerekiyor? Ben bunu düşünüyorum. Sizce iyi midir?

HP 6ML40AA 21.5" 144Hz 1ms (HDMI+VGA) Freesync Oyuncu Fiyatı
1300TL ye gerçekten bu monitör alınmaz nedeni ise 23.5 inç ve üstü için 200 tl daha koyar onu alabilirsiniz.Size tavsiyem hem renk olsun hem hız olsun yeni çıkan VA panel tipi bir monitör almanız hem film izlerken hem yeni çıkacak Cyberpunk gibi oyunlar da görsel şöleni görmek istiyorsanız VA panel tercih edin yok benim için saliseler önemli renkler de önemsiz diyorsanız işte o zaman IPS tercih edebilirsiniz ben e-sporcuyum diyorsanız TN ama çoğunluk IPS kullanıyor çünkü IPS hem hız olarak neredeyse aynı sayılır renk olarak da daha iyidir

Yeni konular

Geri
Yukarı