1500 TL Monitör Önerisi

Panel değil renk gamutuna bakman gerektiğini bilmeden öneri yapıyorsun. %72 NTSC monitörü IPS panel diye önermem şaka gibi.
Hem 350 candela hem %90 DCI P3.
Sence Dell mi yoksa AOC 24G2AE mi daha iyi bir tercih olur?

Kendi sitesi, daha üstü yok.
Pcmonitörs.info sağlamdır.
Gamut değeri göremiyorum.
Sence Dell mi yoksa AOC 24G2AE mi daha iyi bir tercih olur?
Ben olsam oynadığım oyunlar nedeniyle Dell tercih ederim fakat 24G2AE eğer teknik açıdan 24G2U ile aynıysa AOC öneririm.

Gamut değeri göremiyorum.
Pcmonitors.info.
IMG_20210422_162740.jpg

Diğerlerini göremiyorsanız siz de bir gariplik vardır.

Adamlar kendi sitesine yazmış %99 sRGB diye. DCI P3 yok.

24G2U'da pivot var diğerinde yok. Bir kaç fark daha var ama onlar önemli değil.
epey den ikisinin farklarına baktım ve 24G2U nun tek farkı galiba hareket ettirebilir olması ekranın dediğin gibi.

Bu fiyat şuan sinerji 'de 3 saat içinde bitecek galiba doğru muyum? Sitede monitörlerde indirim başlıyor yazıyor ve geri sayım var ama bana sanki indirimin bitiş geri sayımı gibi geldi o. Eğer öyle ise bitmeden direk alabilirim.

Bu arada CİE:1976 NTSC renk gamutunu en kapsamlı varyantıdır.
NTSC nedir?:
Amerika ve bazı ülkelerde kanal yayınları için kullanılıyor. Ancak genellikle TV için kullanılıyor. Farklı varyasyonları var; CIE:1931, CIE:1951 ve CIE:1976.
Analog olduğu için tam doğruluk payı yok ama az çok kalite kontrolü etmeni.
Özet: ARGB, DCI P3, Rec. 709 vs. gibi renk gamutudur. Ne kadar yüksek o kadar iyi.

Overview kısmındasınız. Techspecs sekmesine gelip "See More Tech Specs" butonuna tıklayın.
"Features
ComfyView, 99% sRGB colour gamut, Flicker Free technology, 8-bit gamma, Dell Easy Arrange, 90% (CIE 1976) colour gamut"
Gerçek 8 bit mi ondan şüpheliyim ama %90 1976 ise çok iyi. Kısa zamanda adam akıllı inceleme yapar biri umarım.
Bu fiyat şuan sinerji 'de 3 saat içinde bitecek galiba doğru muyum?
Evet öyle. Bir an önce alın bence.

Geri
Yukarı