1500 TL Monitör Önerisi

Gerçek 8 bit mi ondan şüpheliyim ama %90 1976 ise çok iyi. Kısa zamanda adam akıllı inceleme yapar biri umarım.

Evet öyle. Bir an önce alın bence.
Temmuzda dizüstülerimden kurtulursam RTİNGS tadında bir inceleme hazırlamayı planlıyorum. Tabi kalibrasyon cihazım yok ancak laptop paneli ile karşılaştırabilirim :).

Acer EG240Y

Hiç macera aramayın. 1080p - 23.8 inç - IPS - 165hz

Ekstra olarak, ana monitör olarak 11 yaşında bir Acer monitörüm var. 11 yılın sonunda ufak bir arıza çıkardı, 2 tane çipin değişmesi gerekiyor. Bana masrafı 5 dolar oldu. Oc ile 140hz olarak 1080p 24inç monitör olarak kullanmaya devam ediyorum.

Daha iyi değildir. 24G2AE %108 ARGB ancak EG240Y %72 NTSC(CİE:1951). Tasarım çok çok önemseniyorsa belki ancak yine de tasarımı daha iyi modeller var.
Acer daha sade bir tasarım ancak AOC da kötü durmuyor bence. Tasarımdan ziyade performans önemli şuan benim için. Teşekkürler.

NTSC mi kaldı hocam? sRGB oranı %99 monitörün. Renk konusunda gayet başarılı. NTSC tarih olalı çok oluyor.
TN paneller zaten %99 sRGB sunabiliyor ve sRGB'nin kapsadığı alana bakarsak çok küçük kalıyor. Muhtemelen aldığınız için bunları söylüyorsunuz ama Apple Display/yüksek renk gamutu sunan bir monitor deneyimleseydiniz fikriniz farklı olurdu.

AOC 24G2AE AMD freesync destekli galiba ancak benim ekran kartım Nvdia. Nvdia kartlarda da freesync özelliğini aktif edebiliyor muyum?

Geri
Yukarı