1500 TL Oyun Amaçlı Sistem Önerisi

ZıplayanPanda

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 1500 TL'ye sistem toparlamak istiyorum. Güncel oyunları güzel bir FPS ve medium grafiklerle oynamam lazım. Şu anda bütçem kısıtlı olduğu için çok kaliteli bir ekran kartı alamam. Ancak APU olursa ileride iyi bir ekran kartı ekleyebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. 1500 TL'ye sistem toparlamak istiyorum. Güncel oyunları güzel bir FPS ve medium grafiklerle oynamam lazım. Şu anda bütçem kısıtlı olduğu için çok kaliteli bir ekran kartı alamam. Ancak APU olursa ileride iyi bir ekran kartı ekleyebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-08-29-22-29-18.png
    Screenshot_2016-08-29-22-29-18.png
    47,7 KB · Görüntüleme: 144
  • Screenshot_2016-08-29-22-29-24.png
    Screenshot_2016-08-29-22-29-24.png
    52,2 KB · Görüntüleme: 121
APU sistem toplama dostum. APU bir sistem sizi en fazla 1-2 sene idare eder. Sonra pişman olursunuz keşke Intel bir sistem toplasaydım diye. Ama Intel sistemler öyle değildir, Intel sistemlerin önü açıktır, ileride istediğiniz her türlü yükseltmeyi yapabilirsiniz. Ben size parçaların ismini vereyim, siz hangi siteden toplamak istiyorsanız o siteden alırsınız parçaları.

• Intel Core i3-6100 Skylake 3.7GHz işlemci
  • MSI H110M PRO-VD DDR4 2133MHz Anakart
  • Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133MHz RAM
  • Sapphire RX 460 Nitro 2GB Ekran kartı
  • WD Blue 1TB 7200Rpm HDD
  • Aerocool GT Black Advenced Edition 500W Güç kaynaklı Kasa
Hangi siteden alacağınıza göre değişir ama ortalama 1500-1600 TL arası tutuyor bu sistem.

APU sistem toplama dostum. APU bir sistem sizi en fazla 1-2 sene idare eder. Sonra pişman olursunuz keşke Intel bir sistem toplasaydım diye. Ama Intel sistemler öyle değildir, Intel sistemlerin önü açıktır, ileride istediğiniz her türlü yükseltmeyi yapabilirsiniz. Ben size parçaların ismini vereyim, siz hangi siteden toplamak istiyorsanız o siteden alırsınız parçaları.

• Intel Core i3-6100 Skylake 3.7GHz işlemci
  • MSI H110M PRO-VD DDR4 2133MHz Anakart
  • Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133MHz RAM
  • Sapphire RX 460 Nitro 2GB Ekran kartı
  • WD Blue 1TB 7200Rpm HDD
  • Aerocool GT Black Advenced Edition 500W Güç kaynaklı Kasa
Hangi siteden alacağınıza göre değişir ama ortalama 1500-1600 TL arası tutuyor bu sistem.
Abi rx 460 nitronun linki varmı? AMD işlemciler daha ucuz gibi sanki. Bi de bu sistem 1500 tl ye oyunlardan en iyi verimi alabileceğim bir sistem mi (oyun için). Ben de karabükte oturuyorum bu arada.

Abi böyle bir sistem nasıldır sizin tavsiyelerinizi benziyor. Bi de eski bilgisyarımın hdd kullansam uyumsuzluk çıkarır mı? Buna uyumlu ssd hangileridir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 95
Bütçemiz aynı ve aynı soru bende eski bilgisayarımın hdd sini kullansam sıkıntı çıkarırmı diye merak ediyorum çünkü bütçe malum az o hdd den gelen parayla başka şeyleri upgrade etmek için neyse güzel bir sistem bulursan banada haber ediver benim aklımda suan 2-3 tane sistem var onlara bakabilirsin sende

Bütçemiz aynı ve aynı soru bende eski bilgisayarımın hdd sini kullansam sıkıntı çıkarırmı diye merak ediyorum çünkü bütçe malum az o hdd den gelen parayla başka şeyleri upgrade etmek için neyse güzel bir sistem bulursan banada haber ediver benim aklımda suan 2-3 tane sistem var onlara bakabilirsin sende
Dostum bulduğun sistemleri buradan paylaşabilirmisin.

@ZıplayanPanda AMD sistem toplama dostum. Intel sistemler oyun da dahil her açıdan AMD sistemlerden daha fazla performans veriyorlar. 1500 TL bütçeyle Intel bir sistem toplanabilir. Eski HDD'nizi kullanmak istiyorsanız tabii kide kullanabilirsiniz. Yalnız eski HDD'nizi yeni bilgisayarınıza takmadan önce güzelce biçimlendirmeniz gerekiyor. Ve yeni sisteminize taktıktan sonra da temiz kurulum yaparsanız daha iyi olur. Sen hangi siteye güveniyorsan, hangi siteden almak istiyorsan bana söyle, ben sana bir güzel 1500 TL'ye sistemi toplayayım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı