1500 TL oyuncu monitörü önerisi

İnternette çok fazla sorun videoları var bu monitörün. Öyle 1-2 tane değil bu monitörü arayınca youtube baştan aşağı sorunlarıyla doluyor. Uğraşmak istemiyorum sorunlu çıkarsa.

Sizin o monitörün sorunları hakkında araştırmanız var mı ? Israrla o monitörü önerdiğiniz için aklımın bi köşesinde kalmasını istemiyorum. :) İnternette çok araştırdım sorunları olan bir monitöre benziyor, özellikle yabancı sitelerde çok konu var sorunları ile ilgili.
SAMSUNG 23,5 LC24FG70FQMXUF 1Ms Gaming HDMI CURVED Led Monitör DARK BLUE BLACK LCD,Monitör SAMSUNG
Bu site hakkında bir bilginiz var mı güvenilir midir? Diğer sitelerden daha ucuza satıyor.

Güvenilir gözüküyor. Peki monitörle ilgili yazılan sorunlara hiç baktınız mı? Mesela bunlar gibi:(Google aramasına sadece samsung cfg70 reddit yazdığımda çıkan sonuçlar bunlar)
Warning - Don't buy the Samsung CFG70 Series Curved Gaming Monitor • r/Monitors
Samsung CFG70 Problems. • r/Monitors
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda 7.18'inci dakikadan sonra response time ayarını fastest yapınca oluşan titreme insan gözüyle algılanmıyormuş ama yorumlarda kafa ağrısı yapabilir diyebir yorum var. Çok uzun olduğu için buraya yorumu atmadım, Evil1nside diye birisinin yorumu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

144Hz'de kullanınca da flickering oluyor diye çok yorum var.

Bir de purple bilmemne sorunu :) Bu sorunla ilgili de çok yorum gördüm. Yeni üretimlerde sorunlar geçti diyenler de var ama bilemiyorum.

Ben de bu monitörün gerçekten hem oyun açısından, hem video-film izleme, görüntü kalitesi açısından iyi olduğunu gördüm ama çok fazla sorunları ile ilgili de yorum gördüm. (diğer monitörlere oranla) Bu yüzden kararsız kaldım sizin de yorumlarınızı bekliyorum. En çok kafama takılan sorunu 144Hz'de kullanınca ve response time fastest yapınca flickering olması ve bunun kafa ağrısı yapabileceği oldu. (Adamın yorumuna bakarak tabi ne kadar doğru orasını bilmiyorum. Siz daha iyi bilirsiniz :) )

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu dikkate alma, aptalın teki: Warning - Don't buy the Samsung CFG70 Series Curved Gaming Monitor • r/Monitors

-

Yok artık! Flicker-Free titreşimleri yok etmez, en aza indirmeye çalışı. Her koşulda/ayarda ve monitörde titreme vardır. Bu titremenin kamerada görünmesi kara ayarlarıyla alakalı, ayarlarını değiştirirse bu seferde farklı monitör ayarında titreme görünürken burada görünmeyebilir. Ben hobi fotoğrafçısıyım, bu işleri iyi bilirim merak etme, bu dingil neyin ne olduğunu bilmiyor. Arkadaş çok sinirlendim, saçma herifler yahu deli oluyorum!
Samsung C24FG70 23.5" 144Hz 1ms curved gaming monitor review - By TotallydubbedHD

-

Kamera kamera kamera. Bunlar zaten olan şeyler, DSLR ya da muadili bir kamera ile uygun ayarlar yapılınca bu titreşimler görülmüyor. Mesela buradaki titreşim daha sık. Aşağıdaki videoda 50Hz monitördeki titreşime bak. Monitör saniyede 144 kere ekrana görüntüyü lap diye getirmez. Yukarıdan aşağı doğru tarayarak çizer ve kamerada aşağıdan çiziyormuş gibi görülüyor...
Samsung C24FG70 flickering line and screen (only in 144hz mode)

-

Bu ikisi aynı sorundan bahsediyor ve evet gerçek bir sorun.
Samsung CFG70 Problems. • r/Monitors

-

(diğer monitörlere oranla)
Diğerlerine göre daha çok sattığı için ve güncel(gündemde) olduğu için olmasın?

-

Bana monitörü çıkarttırdın sinirden, sana değil onlara sinirlendim. Kullanmadığım eski Asus Flicker-Free özelliği olan TN panel 1080p bir monitör, oyun moduna alınca aynı titreşimler oluyor ve farklı ayarlara alıp kamera ayarlarını kurcalayınca da oluyor...

@Nazım Paşa Şu mor sorunu hakkında ne düşünüyorsun? Harbi gerçek bir sorun ve ilginç!

Son düzenleme:
Bence QD yüzünden oluyor. Yine de monitörü almak için bir engel değil. Nasıl ki CW olabiliyor diye ekran kartlarından uzak durmuyorsak aynı şekilde. Fırsatım olsa alacağım da şimdilik şu anki berbat ötesi monitörle idare ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı