1500 TL R5 5600X için soğutucu önerisi

yasingunaydin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Bilimci
R5 5600X işlemcimi şu an stok fanla kullanıyorum. Soğutmayı değiştireceğim. Kasam MSI MPG Gungnir 110R. Sistemin diğer özellikleri aşağıda yazıyor.

Sıvı veya hava soğutma olabilir. Performanslı ve sessiz olursa daha iyi olur. Bütçeyi maksimum 1500 belirledim ama sınırı zorlamak şart değil. Önerilerinizi bekliyorum.

AMD Ryzen 5 5600X | MSI B550-A Pro | MSI RTX 3070 TI GAMING X TRIO | XPG D30 16GB(8×2) 3200MHz | XPG 512GB SX8100 | MSI MPG GUNGNIR 110R

Son düzenleyen: Moderatör:
240mm (Üst tarafa takılacak.)

360mm (Ön tarafa takılacak.)

Lian Li galahad 240mm. Daha iyisi varsa üzgün atmak yerine hatamı düzeltebilirsiniz.
240mm (Üst tarafa takılacak.)

360mm (Ön tarafa takılacak.)

Teşekkürler arkadaşlar. Genelde aynı ürün önerilmiş. 3 fanlı almayacağım sıvı soğutma alırsam kasanın üst kısmına takacağım. Lian Li çok iyi bir marka gerçekten. Başka önereceğiniz bir model var mı? Alternatiflerimi bilmek istiyorum. Kule tipi olanlardan da tercih edebilirim. Bütçe olarak dediğim rakamda sorun yok ama daha az ödeme imkanım varsa bunu bilmeliyim.

Overclock yapacak mısınız?
Şimdilik hayır ama ilerde yapabilirim.

PF240'ı da önermek isterdim ancak 1300 TL olmuş.

:(
PF240 ile ilgili bazı sorunları olan arkadaşları gördüm o yüzden o soğutucu ile ilgili emin değilim.

PF240 ile ilgili bazı sorunları olan arkadaşları gördüm o yüzden o soğutucu ile ilgili emin değilim.

Memnun kalan sayısı da bir o kadar fazla, ancak bence eski F/P'sini kaybetti artık pf240. 900 TL olduğu zamanları hatırlıyorum da forumda başka bir şey önerilmiyordu neredeyse o bütçede :D

Arctic soğutucu şu an indirimde, onu kaçırmamanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı