1500 TL Ryzen 5 3600 için anakart önerisi

Bütçe
1500
10400F birkaç kişi karşı çıkacaktır ama R5 3600'den çok daha güçlü bir işlemci oyunlarda özellikle ve daha ucuz. O yüzden bütçe yoksa ve asıl amaç sadece oyun oynamaksa 10400F almanız daha mantıklı olur. Ek olarak stokla bile ısınmıyor hiçbir oyunda ama 5600X tabii ki çok daha iyidir bu iki seçeneğe kıyasla. Onda da fan masrafı çıkacak ama haberin olsun.

Çok fazla oyun oynamıyorum zaten bunu ilk mesajda da belirttim. Oynadığım oyunlar sistemimin yettiği kadar oynayabileceğim oyunlar. Oyuna göre sistem değil sisteme göre oyun yani.

Önceliğim işlemci gücü. 3400G den sonra en uygunu 3600 göründüğü için 3600 e yöneldim. Dediğim gibi üzerine az bir miktar ekleyerek belki de ucu ucuna 3600 alma imkanım oluyor. Soğutucu için de küçük bir bütçe ayırdım. Thermal Grizzly macunum da hazır 😎 Ama bu 5600x işi kafamı karıştırdı şimdi :)
Bence anakartınız yeterli, parayı tutabildiğiniz kadar tutup üstüne ekleyerek en uygun vakitte ekran kartınızı güncelleyin.
O kadar iradem olsa şimdi R5 değil R9 tavsiyesi istiyor olurdum :) Oyun önceliğim olmadığı için ekran kartım bir süre daha idare eder diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı