1500 TL Sistem Önerileri

hırtopat52

Hectopat
Daha fazla  
Önceden de açmıştım fakat erken açmışım. ben bu hafta çok uzarsa diğer hafta almak istiyorum artık. Hoparlör, klavye, mouse harici bir sistem istiyorum monitör olsun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör dahil olunca bütçe sıkıntı oluyor. Ben bir sistem topladım ama bütçenizi biraz daha artırmanızı tavsiye ederim.

TOPLAM : 1.294,71 TL
KDV (%18) : 233,05
NAKİT / HAVALE (TL) : 1.527,76 TL
[TBODY] [/TBODY]

Uyumluluklarda sıkıntı olmaz umarım ? Bu sistem bu yıl ve önümüzdeki 2-3 yıla yeter gibi sizce nasıl ?(orta ayarlarda)

Uyumluluk konusunda sıkıntı olmaz da bütçeniz gerçekten kısıtlı. GTX 750 de giriş seviyesi bir kart. Yüksek çözünürlükte sizi öyle 2-3 yıl götüreceğini sanmıyorum. Oyundan oyuna da değişir gerçi.

O bütçeye genelde APU sistem tercih ediliyor fakat @SevenPacer 'in yaptığı sistemde hoş olmuş. APU sistemlere de göz atabilirsin.
Apu sistemler nasıl oluyor bilgi verebilir misin ?

HD6870 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Alternatif olarak değerlendir. Fırsat ürün. 300 TL. Fiyatına göre iyi bir kart. HD-7790 ölü bir kart benim için.
HD-7850 ise en ucuz 350 bulursun internetten... Teknik olarak ondan üstün ancak önceki nesil diye rafa kalkmış.
6870 6xxx serisinden 7xxx serisinden bir kart almak daha mantıklı olmaz mı ? 7790'da kötü bi kart değil bence.

1500TL'ye FX 4xx serisi mi onerilir ya? Yapmayin.

İslemci: i3-4150
Anakart: ASUS H81M-PLUS
RAM: GSKILL Ripjaws 4GB 1600MHz
Ekran Karti: Sapphire R9 270X Dual-X O.C
HDD: WD Caviar Blue 1TB 7200Rpm
Kasa: Cooler Master RC-K350 600W

Apu sistemler nasıl oluyor bilgi verebilir misin ?

6870 6xxx serisinden 7xxx serisinden bir kart almak daha mantıklı olmaz mı ? 7790'da kötü bi kart değil bence.

GPU tabloma baktım. DirectX 12 desteği dışında donanım olarak yanına bilem yaklaşamaz. HD-7790 dan bende çok şey bekledim ama çıkınca 7850 yol aldım. İndirime girincede kasayı zorlayıp imzadaki kartı aldık.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı