1500 TL Sistem Önerisi

UmkuT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı | Muhasebe | Lojistik
Bazı parçalar elimde mevcut (onları aldım) ve 1500₺ geriye kaldı bana. Bu arada sistemim Ryzen tabanlı olacak. Eksik parçalarım;

Anakart:
CPU soğutucu:
RAM:
HDD:

Bazı yerlerde okudum ama Ryzen bazı DDR4 RAM'lerde sıkıntı yaşıyormuş. Bunu bana açıklayabilir misiniz? Ayrıca bir yerde okudum Dual kit ile Single kit olayı varmış ve Ryzen Dual kısımda sıkıntı yaşıyormuş. Bir de acaba Vatan bilgisayar gibi firmalarda indirim olur mu şu yılbaşı için?

*Up

Ryzen 1600x, 450W PSU (Sonradan değiştireceğim) ve Gtx 750Tİ var. SSD ve HDD var fakat HDD biraz eski ve çok ses çıkardığından yenisine geçeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
B350M, Cooler Master 212x soğutucu, 8 GB 3000 Mhz Gskill RAM, 1 TB WD Blue HDD bu parçaları alırsanız sisteminiz için ideal olur.

B350M , Cooler Master 212x soğutucu , 8 GB 3000 Mhz Gskill RAM , 1 TB WD Blue HDD bu parçaları alırsanız sisteminiz için ideal olur.

Peki bu Ryzen'nin bazı RAMlerde sıkıntı yaşıyor diye okudum bazı yerlerde. Bununla ilgili bilginiz var mı? Birde 3000Mhz demişsiniz fakat Ryzen 2666Mhz'ye kadar destekliyor diye biliyorum.

upload_2017-12-11_11-34-35.png

Ben böyle bir şey yaptım ama ne kadar uygundur?

Seagate yerine WD alın , Hyper T4 ile 212X arasında fiyat farkına değecek performans var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu bileşenleri öneririm:
  • Gigabyte B350 Gaming 3 Anakart
  • 8GB 3000MHz DDR4 RAM
  • Toshiba P300 1TB 7200Rpm HDD

Seagete barracuda ile WD Black karşılaşmasında da pek fark yoktu hatta bechmarklarda WD Black biraz gerideydi.

Gigabyte firmasına iyi bakmıyorum. Çünkü teknik servisi düzgün yok ve geçmişte 2 tane Gigabyte kartım yandı 3000MHz riskli gibi geldi çünkü OC yapmam lazım. Ramlerin yanması beni sıkıntıya sokar

RAM'lere O.C. yapmayacaksınız ki sadece BİOS' tan ayar yapacaksınız. Bir çok video var. Toshiba HDD alın. 3000 MHz RAM birde Asus Anakart işinizi görür.

Biraz daha bekleyip X370 chipsetli anakart almak istiyorum aslında. Toshiba ve Seagate karşılaştırmalar baktım fakat okuma ve yazması Toshibadan daha iyi gözüktü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı