1500 TL sistem toplama

Bütçe
1500 tl

Güzel bir sistem olmuş elinize sağlık. i7 950'ye OC yapılarak 2200G seviyesine getirilebilir. 400W ucu ucuna yetedebilir yetmeydebilir. İşlemci 130W ve ekran kartı 116W TDP değerine sahip. PSU 400Win tamamını veriyorsa yetecektir ama 330-340W gibi değer veriyorsa yetersiz kalacaktır.

Athlon 3000G'ye A520 chipset anakart mı? Güldürmeyin beni hocam. A520 chipseti 4.nesil altı APU'larla uyumlu değil. Bu SSD'den daha güzeli alınabilir ama konu sahibi GTA V oynayacım demiş galiba ve 120GB SSD'ye GTA V yükleyemez.

Kişinin bütçesi olmaya bilir.
Dalga geçmemek lazım.
Tam bir Gaming C4.
Psu dışında alınabilir.

Güzel bir sistem olmuş elinize sağlık. i7 950'ye OC yapılarak 2200G seviyesine getirilebilir. 400W ucu ucuna yetedebilir yetmeydebilir. İşlemci 130W ve ekran kartı 116W TDP değerine sahip. PSU 400Win tamamını veriyorsa yetecektir ama 330-340W gibi değer veriyorsa yetersiz kalacaktır.

Çok teşekkürler hocam, güç kaynağı FSP olduğu için güven verdi fakat 200 300 TL bütçe artarsa 500W PSU + HD 7770/7870 takılırsa gayet güzel olur, hatta sonradan ortalama bir hava soğutma ile OC yaparak daha da yükseltir FPS'yi. Belki ileriye dönük bir sistem değil ama CS:GO, GTA 5 ve LoL benzeri oyunları Low medium karışık rahat oynar.

Hocam anakart ve işlemci uyumsuz, SSD kötü, kasa zaten eski ve kötü ayrıca zaten performansı Dual Channel'la anca iyi olan bir APU işlemcide Single Channel kullanmak mantıksız. Yanlış anlamayın ama pionerr SSD kullanmasak daha iyi bence. Cümlede düşüklük olmuş kusura bakmayın .

Hatamı söylediğiniz için teşekkürler, o zaman bu anakart olur.

Zaten HDD koydum o yüzden.

B450 yerine A320 veya B350 anakart alsa daha iyi olur. B450 bütçe için biraz fazla pahalı ve gereksiz kalıyor. En iyisi 2.el B350 anakart almak.
Benim de gözümden bir şeyler kaçmış HDD'yi görmemişim:D.
Hocam anakart ve işlemci uyumsuz, SSD kötü, kasa zaten eski ve kötü ayrıca zaten performansı Dual Channel'la anca iyi olan bir APU işlemcide Single Channel kullanmak mantıksız. Yanlış anlamayın ama pionerr SSD kullanmasak daha iyi bence. Cümlede düşüklük olmuş kusura bakmayın.

Hatamı söylediğiniz için teşekkürler, o zaman bu anakart olur.

Zaten HDD koydum o yüzden.

İndirim varken bu SSD'yi almak daha mantıklı olur.

Bende pek anlamıyorum ama bundan çok daha iyidir diye düşünüyorum.
1500 TL'yi 50 TL falan geçiyor kasa ve PSU olarak pek bir şey anlamıyorum arkadaşlar ilgilenir. En azından PSU'yu değiştirseniz güzel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı