1500 TL Telefon Önerisi

TheFreak

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam dostlar,

Bugün Samsung Galaxy S7 almak için mağazaya gittim fakat telefonu görünce hayal kırıklığı yaşadım. Daha önce bu kadar pahalı cihaz kullanmadığım için normal yaptığımdan çok daha fazla şey yaparım diye düşünmüştüm. Elbette ki çok yanlış bir düşünce.

Çok fazla para vermek istemiyorum açıkçası.

Aradığım özellikler :

Bataryası iyi olmalı. Yani günü kurtarmalı. Çok fazla oyun oynayan ya da her an müzik dinleyen birisi değilim. Genellikle internette surf yapıyorum ve Twitter, Snapchat gibi uygulamaları kullanıyorum fakat onları da aşırı derecede kullanmıyorum. En çok yaptığım şey ise YouTube'dan video izlemek. Günde 3-3,5 saat video izliyorum. Parlaklığı da genellikle %35-40 arasında kullanıyorum.

Kaliteli bir cihaz olmalı. Cihaz plastik olabilir fakat ele gerçekten iyi bir hissiyat vermeli. Ayrıca çirkin bir cihaz olmamalı. Estetik açıdan da iyi olmalı kısacası. Büyük cihaz sevmiyorum, bunu da belirtmiş olayım.

Ekranı iyi olmalı. Yani renkler iyi bir şekilde ekranda kendini ortaya çıkarmalı.

Günlük hayatta bahsettiğim basit işlemleri yaparken kesinlikle donma ya da kasma olmaması gerekir. Daha önce bu tarz kasan cihazlar kullandım ve bundan sonra o tarz cihazlar kullanmak istemiyorum. LG G2 kullandığım en iyi telefondu. Performans olarak onun verdiği performansı verirse sevinirim.

Yazılım konusunda da firma iyi olmalı. Android sürümü aşırı derecede önemli değil fakat şu an için Android Nougat'tan sonrasını da alabilecek bir cihaz olmalı. Stock ROM'unun kaliteli olması gerekiyor. Örneğin; Sony gerçekten güzel bir stock ROM'a sahip. İyi optimize edilmiş.

Seçeneklerim arasında GM5 Plus, Zenfone 2 ve Delta Servis gibi iğrenç firmalarla Türkiye'ye gelen cihazlar yok.

Bir de alacağım cihaz en fazla 1500 lira civarlarında olursa benim açımdan iyi olur. Şimdiden teşekkür ediyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Xiaomi'ye bir daha bulaşmam arkadaşlar. Bir tane Mi4 aldım ve başıma gelmeyen kalmadı. İthalatçı garantili olduğu sürece Xiaomi almam.

Öte yandan sabah gidip kendime bir tane Note 5 aldım. Şuanlık çok memnunum. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Selam dostlar,

Bugün Samsung Galaxy S7 almak için mağazaya gittim fakat telefonu görünce hayal kırıklığı yaşadım. Daha önce bu kadar pahalı cihaz kullanmadığım için normal yaptığımdan çok daha fazla şey yaparım diye düşünmüştüm. Elbette ki çok yanlış bir düşünce.

Çok fazla para vermek istemiyorum açıkçası.

Aradığım özellikler:

Bataryası iyi olmalı. Yani günü kurtarmalı. Çok fazla oyun oynayan ya da her an müzik dinleyen birisi değilim. Genellikle internette surf yapıyorum ve Twitter, snapchat gibi uygulamaları kullanıyorum fakat onları da aşırı derecede kullanmıyorum. En çok yaptığım şey ise YouTube'dan video izlemek. Günde 3-3, 5 saat video izliyorum. Parlaklığı da genellikle %35-40 arasında kullanıyorum.

Kaliteli bir cihaz olmalı. Cihaz plastik olabilir fakat ele gerçekten iyi bir hissiyat vermeli. Ayrıca çirkin bir cihaz olmamalı. Estetik açıdan da iyi olmalı kısacası. Büyük cihaz sevmiyorum, bunu da belirtmiş olayım.

Ekranı iyi olmalı. Yani renkler iyi bir şekilde ekranda kendini ortaya çıkarmalı.

Günlük hayatta bahsettiğim basit işlemleri yaparken kesinlikle donma ya da kasma olmaması gerekir. Daha önce bu tarz kasan cihazlar kullandım ve bundan sonra o tarz cihazlar kullanmak istemiyorum. LG G2 kullandığım en iyi telefondu. Performans olarak onun verdiği performansı verirse sevinirim.

Yazılım konusunda da firma iyi olmalı. Android sürümü aşırı derecede önemli değil fakat şu an için Android Nougat'tan sonrasını da alabilecek bir cihaz olmalı. Stock ROM'unun kaliteli olması gerekiyor. Örneğin; Sony gerçekten güzel bir stock ROM'a sahip. İyi optimize edilmiş.

Seçeneklerim arasında GM5 Plus, ZenFone 2 ve Delta servis gibi iğrenç firmalarla Türkiye'ye gelen cihazlar yok.

Bir de alacağım cihaz en fazla 1500 lira civarlarında olursa benim açımdan iyi olur. Şimdiden teşekkür ediyorum. :)

1700 TL fiyatı ile Oppo A5 2020 desem.

Yeni konular

Geri
Yukarı