1500 TL Telefon Tavsiyesi

FrozenGG

Kilopat
Daha fazla  
Asus ZenFone 2 ZE551ML (32GB) Bence eksileri: Ekran parlaklığı, kamerası, tasarım olarak güzel ama elde kaba duruşu. (Düşünürüm ama son sırada)
LG G3 32GB Bence eksileri: Bataryası ekranını karşılamıyor. (Ama taşınabilir ufak şarj aletleriyle bu çözülür. Düşünürüm.)
HTC Desire Eye Bence eksileri: Bataryası 2400 mAH yetersiz (Ama taşınabilir ufak şarj aletleriyle bu çözülür. Düşünürüm.) HTC'yi hiçbir arkadaşımda görmedim o yüzden inceleme fırsatım olmadı bir kaç videodan gördüğüm kadarıyla HTC One serisi olmadığı için amiral gemisi bir telefon değil ve bildiğim kadarıyla sonradan güncelleme sıkıntısı olabilir yanlış düşünmüyorsam.
Sony Xperia Z3 Compact Bence eksileri: Şarj etme yerindeki kapakların olması benim hoşuma hiç gitmiyor telefonu en az günde 1 kere şarj ederiz bilgisayara bağlar bilgilerimizi atarız o yüzden o kapakların olması çok can sıkıyor. Ve birde ön kamerası kötü çekiyormuş bizzat kendim inceleme fırsatım olmadı.

Benim söyleyeceklerim bu kadar siz hangisini tavsiye edersiniz hangisini almak daha mantıklı?

Güncel.

Asus ZenFone 2 ZE551ML (32GB) Bence eksileri: Ekran parlaklığı, kamerası, tasarım olarak güzel ama elde kaba duruşu. (Düşünürüm ama son sırada)
LG G3 32GB Bence eksileri: Bataryası ekranını karşılamıyor. (Ama taşınabilir ufak şarj aletleriyle bu çözülür. Düşünürüm.)
HTC Desire Eye Bence eksileri: Bataryası 2400 mAH yetersiz (Ama taşınabilir ufak şarj aletleriyle bu çözülür. Düşünürüm.) HTC'yi hiçbir arkadaşımda görmedim o yüzden inceleme fırsatım olmadı bir kaç videodan gördüğüm kadarıyla HTC One serisi olmadığı için amiral gemisi bir telefon değil ve bildiğim kadarıyla sonradan güncelleme sıkıntısı olabilir yanlış düşünmüyorsam.
Sony Xperia Z3 Compact Bence eksileri: Şarj etme yerindeki kapakların olması benim hoşuma hiç gitmiyor telefonu en az günde 1 kere şarj ederiz bilgisayara bağlar bilgilerimizi atarız o yüzden o kapakların olması çok can sıkıyor. Ve birde ön kamerası kötü çekiyormuş bizzat kendim inceleme fırsatım olmadı.

Benim söyleyeceklerim bu kadar siz hangisini tavsiye edersiniz hangisini almak daha mantıklı?

Güncel.
Xperia Z2 düşünmediniz mi?

Zenfone 2 yeni çıkan bir ürün olduğu için şimdilik tavsiye etmiyorum. Genellikle tüm firmaların minimum ilk 3 seri sorunlu olur ve firma geri bildirimlere göre ürünü düzeltir ve yeniden bir seri üreterek piyasaya sürer. Süreç bu şekilde işler. Alacaksanız en erken 4 veya 5. seriyi almanızı tavsiye ederim.

LG G3 ilk çıktığı zamanlarda aşırı sıkıntılı bir cihazdı fakat şu anda bazı kişilerden aldığım bilgilere göre yeni serilerde pek çok sorunu düzeltmiş ama bilmiyorum ve pek inanmıyorum. Çünkü LG'nin G3'ün sorunlarını düzeltmesi için donanım değişikliğine gitmesi gerekir ki bu mümkün değil. Yazılımda iyileştirme yapmış olsa bile G3'ün sorunları donanımdan kaynaklıydı. O ekranı o işlemci ve grafik işlemci karşılayamıyordu yani sorun bu kadar basitti. G3 almanızı halen tavsiye etmiyorum.

HTC Desire Eye alabileceğiniz cihazlar arasında olmalı. 2400 mah batarya sistem iyi optimize edilmişse yeterlidir. 5.2" Full HD ekranı ve 13mp iki kamerası güzel özellikler. Bu bakımdan iyi bir cihaz. Ben HTC'nin ekranın kenarındaki saçma sapan siyah çerçeveyi sevmiyorum, her modelinde var. Siyah cihazda çok sorun olmuyor ama renkli bir cihaz olacaksa çok kötü gözüküyor. Birde eklemem gerekir ki bu cihaz amiral gemisi serisinden değil. Yani güncelleme desteğinin ne zamana kadar verileceği belli olmaz. Sizin için önemli değilse alabilirsiniz.

Sony markasını size gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Z3C yeni bir amiral gemisinin mini modelidir. Mini model dediysem diğer markaların minisi gibi değil de sadece ekranın ana modele göre küçültülmüş hali oluyor. Donanımı neredeyse mini modele aynen koyuyor ve performans kaybı yaşadığınızı söyleyemem. Z3C 4.6" ekrana sahip ama bu ekran Full HD değil HD bir ekrandır. O ekran boyutu için inceleyenler yeterli olduğunu söylüyor. Donanım bakımından güçlü bir cihaz, tavsiye ederim.

Benim tavsiyem size Z2'den yana olacaktır. Ekranı 5.2" ve Full HD bir ekrandır. Eğer multimedia tüketimi için kullanacaksanız Z3C'ta göre daha çok seversiniz. Batarya konusunda da pek sorun yaşamazsınız. 3200 mah batarya var içerisinde, ben rahat 2 gün kullanıyorum hatta 3. güne artıyor. Sony'de cihazın yanındaki kapakları sıkıntı demişsiniz. Haklısınız o kapaklar bir süre sonra yalama olabiliyor. Ama cihazın su geçirmez bir cihaz olduğunu hatırlayalım ve o zaman için teknoloji böyle gerekiyordu, şuan Z3+ ta şarj soketi cihazın altına alındı ve kapaksız bir şekilde açık bıraktılar, yani geliştirdiler. Z2 ve Z3C için "dock" tavsiye edebilirim ki ben onu kullanıyorum ayrıca manyetik şarj adaptörü de alabilirsiniz. Bu iki ürünle de kapakları açmadan istediğiniz zaman kapağın altında manyetik alan var oradan şarj edebilirsiniz. Sony almanızın avantajı sistem güncellemesi yönüyle, stabilitelik ve hız bakımında hissedilecektir.

Hangi markayı alırsanız alın orjinal firma garantili alın, paralel ithalattan uzak durun.

Keşke bize eksilerini yazmak yerine siz kendi isteklerinizi yazsaydınız daha mantıklı tavsiye yapabilirdik böylelikle birazcık boş konu olacak daha kısa yoldan halledilebilir siz nelere daha çok önem verdiğinizi söylerseniz.

Söylediğim telefonlar zaten hem kendi istediklerim hemde o telefonun bana göre eksileri onlar arkadaş zaten anlamış açıklamayı yapmış. Manyetik şarj kablosu güzel fikirmiş.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı